Foto – Shutterstock

23 eiro par beigtu mežacūku 1

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš atradis beigtu meža cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot par to 23 eiro samaksu, aģentūru LETA informēja PVD.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Ikviena persona, kas būs sniegusi informāciju un uzrādījusi precīzu beigtās meža cūkas atrašanās vietu, varēs saņemt samaksu, sākot no trešdienas, 1.jūlija. Samaksa tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā.

PVD informē, ka samaksa par beigtas meža cūkas uzrādīšanu ir 30 eiro, no kuriem tiks ieturēts 23% iedzīvotāju ienākuma nodoklis, tādējādi personas kontā tiks ieskaitīti atlikušie 23 eiro un 10 centi. Šīs izmaksas tiks segtas no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas programmas, kuru līdzfinansē Eiropas Komisija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par beigtu meža cūku var ziņot attiecīgās teritorijas pašvaldībai vai PVD teritoriālajai struktūrvienībai, kuras teritorijā meža cūka atrasta. PVD no meža cūkas līķa paņems paraugu laboratoriskai izmeklēšanai uz ĀCM un, sadarbībā ar pašvaldību, organizēs meža cūkas līķa savākšanu un iznīcināšanu.

Vienlaikus dienestā aicina ievērot piesardzības pasākumus un neaiztikt atrastos meža cūku līķus. Tāpat, atgriežoties mājās, jānomazgā apavus, lai novērstu slimības izplatīšanos, neraugoties uz to, ka ĀCM vīruss nav bīstams cilvēkiem.

PVD atgādina, ka meža cūku līķos ilgstoši saglabājas inficēt spējīgs ĀCM vīruss, tāpēc līķi kalpo par slimības rezervuāru dabā. Viens no efektīviem pasākumiem, kā atveseļot meža cūku populāciju, ir aktīva līķu meklēšana un iznīcināšana. Papildus tam medniekiem ir jāturpina aktīvi medīt meža cūkas, lai nepieļautu populācijas pieaugumu.

Jau ziņots, ka šogad ĀCM ir konstatēts 150 meža cūkām, kamēr pērn ap šo laiku ĀCM bija konstatēts 189 meža cūkām.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.