21. gadsimtā joprojām runājam par “sieviešu” un “vīriešu” algām? Kā mainījusies plaisa starp abu dzimumu vidējām algām Latvijā 27

Pēc centrālās statistikas portāla datiem pandēmija ir mazinājusi starpību starp sieviešu un vīriešu stundas vidējo bruto darba samaksu. 2021. gadā tā bija 14,6% jeb par 7,7 punktiem mazāka nekā gadu iepriekš, kad tā bija 22,3%.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Nogurums, svara pieaugums, slikta oma? 7 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa palēninās, un kā to mainīt
Lasīt citas ziņas

Šī ir nebeidzama tēma, ka sievietes, strādājot to pašu darbu, saņem mazāk par vīriešiem. Vai šobrīd šī plaisa starp algām mazinās un situācija uzlabojas?

“Algu plaisa pastāv, bet to korekti var novērtēt, ja ir identiska darba vieta, identiski kandidāti, kuriem sakrīt visi parametri – pieredze, kvalifikācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā jāņem vērā vidējā alga vīriešiem un sievietēm, ja salīdzinām, vidējos rādītājus, protams, atšķiras tāpēc, ka sievietes vairāk koncentrējas veselības, izglītības nozarēs, tekstilrūpniecībā, sociālajā aprūpē jeb tā saucamajās sievišķajās profesijās, vīrieši būvniecībā, autoservisos,” TV24 raidījumā “Preses klubs” komentāru sniedz Jānis Hermanis, LDDK finanšu un nodokļu eksperts.

Viņš norāda, ka nozaru struktūra ietekmē šo plaisu.

Kā iemeslus, kāpēc plaisa mazinājusies, Hermanis min elastīgu darba laiku, kas īpaši izplatīts kļuva pandēmijas laikā, kad daudzu nozaru darbinieki strādāja attālināti no mājām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.