Viņiem bija jāmācās! Gailis par Krievijas pilsoņiem, kuriem valodas eksāmens nav jākārto spēku zaudējuša likuma dēļ 5

“Jāatzīst, ka šis eksāmens bija nepieciešams un viņiem to bija jāmācās,” komentējot ziņu, ka daudziem Krievijas pilsoņiem valodas eksāmens nav jākārto spēku zaudējuša likuma dēļ, TV24 raidījumā “Preses klubs” atzina uzņēmējs Māris Gailis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Viņiem nebija motivācijas to darīt, jo viņi dzīvoja savā šaurajā vidē, varbūt pat neizgāja ārā no savas mājas, tikai bērni un mazbērni,” domā Gailis.

Bet, ja runā par cilvēkiem, kas tika atvesti vai atbrauca uz Latviju, kad viņiem bija 30-35 gadi, viņi varēja iemācīties valodu, bet negribēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka līdz šī gada 1. septembrim 17 865 pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem ir Krievijas pilsonība un kuri ir 15–74 gadu vecumā, būs jānokārto valsts valodas zināšanu pārbaude vismaz pamata līmeņa 2. pakāpē, lai viņiem tiktu pagarināta pastāvīgā uzturēšanās atļauja.

To noteic grozījumi Imigrācijas likumā, kurus pērn pieņēma 13. Saeima.

Ja persona nevarēs uzrādīt atbilstošas valodas zināšanas, tad pastāvīgā uzturēšanās atļauja tiks atņemta un šādas personas uzturēšanās Latvijā būs nelikumīga.

Izņēmums ir vienīgi tie gadījumi, kad attiecīgā persona šeit atrodas, lai strādātu, apvienotu ģimeni vai studētu, skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

No valsts valodas eksāmena kārtošanas atbrīvoti iedzīvotāji no 75 gadu vecuma.

Ministru kabineta noteikumi ļauj atbrīvot no šīm pārbaudēm arī veselības stāvokļa dēļ.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.