Artrīta un podagras (locītavu iekaisuma) gadījumā ilgstošu laiku katru rītu tukšā dūšā vajag izdzert glāzi burkānu sulas vai apēst 100 g rīvētu burkānu, pievienojot ēdamkaroti augu eļļas. Labi palīdz arī sulu maisījums: glāze burkānu sulas un pa pusglāzei kāpostu un salātu sulas. Dzer pa pusglāzei 2–3 reizes dienā. 0
No vēdera aizcietējumiem palīdz atbrīvoties glāze burkānu sulas, kas izdzerta tukšā dūšā pirms katras ēdienreizes. Maziem bērniem pietiek ar 1 ēdamkaroti no rīta un vakarā.
Nierakmeņus un žultsakmeņus šķīdina burkānu sula, ko dzer pa pusglāzei vai glāzei pirms katras ēdienreizes.
Skābes mazināšanai kuņģī pusstundu pirms ēšanas jāapēd 2 vidēji lieli burkāni vai jāizdzer 1/3 glāzes sulas. Pārtrauc, kad vairs nejūt sāpes kuņģī pēc skābu produktu ēšanas.
Gastrīta un aizkuņģa dziedzera slimību gadījumā uzturā lietā pienā vārītus burkānus.
Brūces, apdegumus, ādas iekaisumus, ilgi nedzīstošas čūlas dziedē,uz tām liekot burkānu sulas vai rīvētu burkānu kompreses.
No cērmēm var atbrīvoties, ēdot sarīvētus burkānus, kas aizdarīti ar olīvu vai saulespuķu eļļu, vai lietojot burkānu sēklu novilkumu, kas sajaukts ar iebiezinātu burkānu sulu. Sulu sabiezina, to karsējot uz mazas uguns lēzenā traukā, bieži apmaisot.
Ja ir palielināts vairogdziedzeris,vēlams dzert sulu maisījumus:
- burkānu un spinātu sula (1:1/2), ku-rai pievienota pustējkarote jūras kāpostu pulvera;
- burkānu un pētersīļu sula (1:1/2), kurai pievienota pustējkarote jūras kāpostu pulvera.
Maisījumus lieto pa pusglāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.
Lai novērstu matu izkrišanu, gatavo uzlējumu: 2 ēdamkarotes sasmalcinā-tu burkānu lakstu aplej ar 0,5 l verdoša ūdens, ļauj 2–3 stundas ievilkties, izkāš un šajā uzlējumā mazgā matus. Apsien lakatiņu un pēc 6 stundām izskalo matus ar siltu ūdeni.