Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

20 interesanti fakti par cilvēka uzvedību 0

Cilvēku uzvedību ietekmē ķermeniskas sajūtas

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas
Foto: Fotolia
1. Cilvēki ar augstu testosterona līmeni gūst baudu no citu dusmām.
2. Cilvēki cenšas pazemot citus, kad nav par sevi pārliecināti. Izmēģinājumā, tie, kuriem pateica, ka viņi IQ testu ir izpildījuši slikti, izteica vairāk nacionālo un reliģiozo aizspriedumu, nekā tie, kuriem pateica, ka testu ir izpildījuši izcili.
3. Turklāt cilvēki ir no sirds pārliecināti, ka viņu negatīvās domas par citiem ir patiesas un tām nav nekāda sakara ar pazemināto pašvērtējumu. Citu pazemošana palīdz atjaunot pašvērtējumu.
4. Cilvēku uzvedību ietekmē ķermeniskas sajūtas. Piemēram, ir izturīga asociācija starp smaguma sajūtu un “nozīmīgumu“, “nopietnību”, “svarīgumu”. Cilvēki novērtēja cilvēku kā nopietnāku un stabilāku, ja rezumē tika iesniegts smagā mapē ,un otrādi.
5. Tieši tāpat, stīvums un saskare ar ko cietu dara cilvēkus nelokāmus. Cietos krēslos sēdošie pārrunu laikā bija nepiekāpīgāki. Raupjas virsmas jušana sarežģi attiecībās ar cilvēkiem, bet aukstums ir cieši saistīts ar vientulības sajūtu.
6. Cilvēkiem ir nosliece uz amorālu uzvedību un neizpildīt lūgumus pēc palīdzības, ja tam nav jāpieliek nekāda piepūle vai nevajadzēs cilvēkam tieši atteikt.
7. Vairums cilvēku uzvedas “kā pienākas”, ja viņiem jāpieņem morālais lēmums citu acu priekšā. Tiešā lūgumā pēc palīdzības, ziedojuma vai parakstu vākšanā atsaka retāk.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.