“Stahanovieši un Rīgas viesi” pastaigā Komjaunatnes krastmalā 1950. gadā.
“Stahanovieši un Rīgas viesi” pastaigā Komjaunatnes krastmalā 1950. gadā.
“Stahanovieši un Rīgas viesi” pastaigā Komjaunatnes krastmalā 1950. gadā.

1949. gada 20. jūlijā. Atjauno Daugavas krastmalu 0

Pirms 70 gadiem Rīgā svinīgi atklāja atjaunoto Daugavas krastmalu, kas jau 1948. gadā posmā no K. Voldemāra ielas līdz Dzelzceļa tiltam bija nosaukta par “Komjaunatnes krastmalu”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Par godu krastmalas pirmā posma pabeigšanai tika sarīkots svinīgs mītiņš un uzbūvēta tribīne. Tajā izvietojās tā laika Latvijas PSR vadība – Latvijas kompartijas vadītājs Jānis Kalnbērziņš, Ministru padomes priekšsēdētājs Vilis Lācis, Augstākās padomes Prezidija priekšsēdētājs Augusts Kirhenšteins un citi republikas un Rīgas pilsētas mēroga “biedri”.

Kā apstādījumu zona un promenāde Daugavas krastmala bija sākusi veidoties vēl 30. gadu beigās pēc tam, kad 1930. gadā no šīs vietas aizvāca Daugavmalas tirgu un to aizvien retāk sāka izmantot kā piestātni kuģiem. 1934. gadā ielu gar Daugavu nosauca par 11. novembra bulvāri.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vietas labiekārtošanu pārtrauca Otrais pasaules karš, turklāt 1944. gada oktobrī vācieši, atkāpjoties no Rīgas, krastmalu saspridzināja. Atjaunošanu veica pēc arhitekta M. Brodska projekta.

Par paveikto mītiņā ziņoja kāds biedrs Gucaļenko. “Viņš pastāstīja par lielo darbu, ko celtnieki un komunālās saimniecības uzņēmumu kolektīvi veikuši jaunās krastmalas izbūvē. Krastmalas segumam izlietoti vairāk kā 5 tūkstoš kvadrātmetru granīta, uzstādītas dzelzs margas, ar asfaltu pārklāti 9 tūkstoši kvadrātmetru trotuāra,” vēstīja Latvijas PSR preses aģentūra LTA.

Netika pieminēts, ka darbos plaši tikuši iesaistīti arī vācu karagūstekņi. Pēc ziņojuma atklāšanas lentīti pie krastmalas galvenajām kāpnēm pārgrieza Kirhenšteins: “Valdības komisija braucienā no velkoņa apskatīja krastmalu no upes puses.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.