Foto no www.vietas.lv

1944. gada 19. septembra 0

Pirms 70 gadiem, 1944. gada 19. septembra naktī, padomju aviācijas uzlidojumā vācu gaisa spēku palīgdienestā iesaukto latviešu jauniešu kazarmām Rīgā, Mazajā Nometņu ielā 16, vēlākās tekstilfabrikas “Aurora” teritorijā, gāja bojā vairāk nekā četrdesmit jauniešu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ūdensvīrs – orangutāns, Dvīņi – lapsa: kāds savvaļas dzīvnieks tu esi pēc zodiaka zīmes
Omīte noved līdz izmisumam telefonkrāpniekus, nogurdinot ar stāstiem par pīrādziņiem – jauns veids, kā tik galā ar noziedzniekiem 31
Veselam
21. gadsimta sērga – resnās zarnas divertikuloze. Kas tas ir, kas to skar un kādos gadījumos draud arī tev?
Lasīt citas ziņas

Tie bija 16 – 17 gadu veci zēni. Ap simts gaisa izpalīgu guva smagus ievainojumus, un daudzi pēc tam hospitālī nomira. Upuru skaitu vairoja gan apjukums, kas iesauktajos izcēlās bombardēšanas laikā, gan, iespējams, nodevība. Ir liecības, ka bumbas kritušas ļoti precīzi, jo kāds devis zīmi bumbvedējiem, izšaujot signālraķeti. Notikušais šokēja visu Rīgu un vairoja neapmierinātību latviešu sabiedrības vidū. Kā norāda vēsturnieks Uldis Neiburgs, latviešu pusaudžu iesaukšana notika pretlikumīgi, ar mānīgiem solījumiem un draudiem. Bojāgājušo svinīgas bēres 1944. gada 22. septembrī sarīkoja Brāļu kapos Rīgā. Mūsdienās traģēdijas vietā pie Māras dīķa uzstādīts piemineklis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.