Ernests Miezis (1884–1945).
Ernests Miezis (1884–1945).
Arhīva foto

Kā pirms 100 gadiem šajā datumā deputāts robežas pārkāpis 0

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Krievi nobijušies: izskanējis aicinājums visiem gatavoties pilnīgai mobilizācijai, lai “stātos pretī Rietumiem” 73
Lasīt citas ziņas

Pirms 90 gadiem uz Latvijas–PSRS robežas tika reģistrēts Latvijas vēsturē, šķiet, unikāls gadījums, kad Saeimas deputātu pieķer nelegālā robežas šķērsošanā. Turklāt ienākot Latvijā. Naktī no 14. uz 15. martu robežsargi aizturēja Saeimas Strādnieku un zemnieku frakcijas (pārstāvēja nelegālo kompartiju) deputātu Ernestu Miezi.

Viņš pie Zilupes stacijas sniegputeņa laikā lūkoja nelegāli pāriet robežu no PSRS puses, vedot līdzi kādu citu padomju aģentu. Dažas dienas pirms tam Miezis bija slepus pārgājis robežu pretējā virzienā, lai saņemtu instrukcijas un finanšu līdzekļus Maskavā. Pakavējies tur, deputāts mēģināja atgriezties, bet nonāca Latvijas robežsargu apšaudē. Deputāts iekrita sniegā, kamēr viņa biedrs atbēga atpakaļ PSRS.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mieža vārds sabiedrībai bija pazīstams. Viņš bija 3. un 4. Saeimas deputāts, turklāt 1930. gadā kandidēja Valsts prezidenta amatam. Protams, bezcerīgi. Nebija šaubu, ka Miezis, tāpat kā viņa partijas biedri, nodarbojās ar pretvalstiskām darbībām. Viņu 1932. gadā tiesāja un par dalību Komunistiskajā partijā piesprieda sešus gadus cietumā. Pēc tam Miezis laimīgi sagaidīja padomju okupācijas karaspēku un 1941. gadā kļuva par Latvijas PSR Augstākās tiesas locekli. Veiksmīgi pārlaidis karu, viņš 1945. gada 25. jūlijā nomira Rīgā.

SAISTĪTIE RAKSTI