1929. gada 11. augustā. Sensacionāla vizīte Liepājā 0

Pirms 90 gadiem svētdienas rītā Liepājas reidā noenkurojās vairāk nekā 16 tūkstošu reģistra tonnu lielais britu pasažieru okeāna tvaikonis “SS Ranchi” ar 424 britu, amerikāņu, holandiešu un franču tūristiem, kā arī 366 apkalpes locekļiem. Laineris atradās kruīza braucienā pa Atlantijas piekrasti, Ziemeļu un Baltijas jūru.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas
Tāda izmēra kuģis Liepājā piestāja pirmo reizi.

Ap 8 m dziļā iegrime nemaz neļāva pietauvoties ostā. Tūristus uz malu veda ostas velkoņi un paša “Ranchi” motorlaivas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neredzētie ļaudis un notikuma sensacionalitāte radīja dažādas baumas un interpretācijas. Tā “Jaunākās Ziņas” apgalvoja: “Kuģa komanda sastāvēja vienīgi no nēģeriem un indiāņiem. Pēdējie tautiskos apģērbos, spalvu rotām galvā pastaigājās pa ielām.” Tās gan bija fantāzijas, jo tvaikonī, kurš parasti uzturēja satiksmi līnijā Londona–Bombeja (Mumbaja), absolūtais kalpotāju vairākums bija indieši, ne “indiāņi”.

“Kurzemes Vārda” korespondents atzīmēja, ka kuģa korpuss ir melns, bet virsbūve dzeltena: “Tas tādēļ, lai, braucot pa tropu zemēm, dzeltenā krāsa vairāk aizturētu dedzinošos saules starus”. Indiešu apkalpei uz kuģa bija “sava nodaļa, kur tie dzīvo kā savās mājās”.

Indieši esot ļoti reliģiozi, ēdot tikai pašu gatavotus ēdienus un visi esot veģetārieši. Vietējiem apmeklētājiem par godu tie bija saģērbušies nacionālajos tērpos, kūpināja kaljānu un ar stabulēm dancināja čūskas.

Ārzemju tūristi tikmēr apmeklēja Liepājas baznīcas, lielo Karostas katedrāli, vadīja laiku pludmalē. Dažas grupas automašīnās devās uz Durbi un Bernātiem. “Žēlojās, ka veikali aizslēgti un nevar iepirkties Liepājas skatu kartes,” tā “Kurzemes Vārds”.

Tajā pašā dienā plkst. 16. “Ranchi” devās tālāk uz Tallinu. Otrā pasaules kara gados šo kuģi izmantoja karaspēka pārvadāšanai Indijas un Klusajā okeānā. Pēc kara tas veda emigrantus no Anglijas uz Austrāliju. Līdz 1953. gadā tika norakstīts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.