1922. gada 25. augustā. Latvijas karoga krāsa 0
Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Pirms 100 gadiem “Valdības Vēstnesis” publicēja 10. augustā Latvijas valdības pieņemtos “Noteikumus par valsts, tirdzniecības, amatu personu un atsevišķu iestāžu flagām un kara kuģu karogiem”, kas līdz ar publicēšanu stājās spēkā un apstiprināja jau agrāk noteiktās karoga krāsu proporcijas 2:1:2 un garuma un platuma samēru 3:2, bet pirmo reizi precizēja karoga krāsas toni – tam bija jābūt “tumši sarkanam (karmin)”.
Noteikumos, kurus vēlāk pārstrādāja likumā, bija minēti 17 dažādi karogu veidi: valsts un tirdzniecības karogs tā tradicionālajā izskatā, Valsts prezidenta standarts ar taisnu krustu valsts karoga krāsu samēros uz balta pamata ar lielo valsts ģerboni centrā, līdzīga izskata Ministru prezidenta karogs, kam lielais ģerbonis novietots augšējā stūrī pie masta, kara kuģu karogs, cietokšņa karogs, kara kuģa vimpelis, jūras kapteiņa komandvimpelis, admirāļa karogs, armijas virspavēlnieka un karaspēka inspektora karogi, apsardzības (aizsardzības) ministra karogs, sūtņa karogs, konsula karogs, ostas valdes karogs, muitas valdes karogs, pasta karogs, hidrogrāfijas kuģa karogs un loča karogs.
Mūsdienās daļu no šiem standartiem vairs neizmanto, toties kopš 1995. gada pastāv Saeimas priekšsēdētāja karogs, kas ir līdzīgs premjera karogam, tikai ar lielo valsts ģerboni augšējā labajā laukumā, ne kreisajā kā premjeram. Pagājušā gadsimta 20.–30. gados nebija, bet kopš 1996. gada pastāv arī Valsts robežsardzes karogs.