1920. gada 16. janvārī. Alkohola aizliegums Amerikā 0
Pirms 100 gadiem ASV stājās spēkā 18. konstitūcijas labojums, kas aizliedza valstī ražot un tirgot “saindējošus alkoholiskos dzērienus”, proti, iestājās tā sauktais sausais likums. Kongresā tas bija iesniegts 1917. gada decembrī, ratificēts 1919. gada janvārī un pēc stāšanās spēkā turpināja darboties līdz 1933. gadam.
“Sausā likuma” virzītāji, pārsvarā dažādas atturību un “mērenību” propagandējošas biedrības un to lobiji, par idejas nonākšanu līdz Kongresam bija cīnījušies gadu desmitiem.
Par likuma ievērošanas kontroli bija atbildīgas federālās tiesībsargājošās iestādes. Tajā pašā laikā alkohola lietošanu pašu par sevi “sausais likums” par noziegumu nepasludināja. Mūsdienās diezgan vienprātīgi tiek uzskatīts, ka no ASV konstitūcijas 18. labojuma amerikāņi saņēma vairāk ļaunuma nekā labuma.
Tas ļāva nostiprināties organizētajai noziedzībai un padarīja bagātus kriminālos bosus, veicināja kriminalitātes pieaugumu kopumā, jo nelegālā alkohola ražošana un ievešana no ārzemēm kļuva par ļoti ienesīgu un grūti apkarojamu rūpalu. Turklāt tie, kam dzeršana bija kaislība, dzēra tāpat – “sausā likuma” laikos tūkstošiem ļaužu nomira no alkohola surogātu lietošanas.