1909. gada 30. jūlijā. Anglijā dzimis Pārkinsona likumu sarakstītājs 0
Pirms 110 gadiem Anglijas Daremas grāfistes Bārnardkāstlas pilsētiņas skolotāja ģimenē piedzima vēsturnieks, publicists un sociologs Sirils Nortkots-Pārkinsons. Mūžā viņš uzrakstīja ap 60 grāmatu, tomēr lielāko slavu guva ar tā sauktajiem Pārkinsona likumiem.
Pie tāda secinājuma sociologs nonāca, pētot valsts administratīvās sistēmas darbību un konstatējot, ka birokrātiskajai sistēmai piemīt īpašība augt, jo valda uzskats, ka administratīvā darba apjoma pieaugumam – īstam vai izdomātam – jāatspoguļojas darbinieku skaita palielinājumā. 1955. gadā domātājs šo likumu noformulēja kā joku žurnālam “The Economist” paredzētā feļetonā. Izrādījās, ka sabiedrība tādus domugraudus pieprasa un tie raisa diskusijas.
Viens no viņa projektiem bija, piemēram, izsekot, kurā karjeras punktā veiksmīga ierēdņa rokraksts kļūst neizlasāms pat pašam ierēdnim. Savukārt Pārkinsona proporcionalitātes jeb trivialitātes likums nosaka: “Laiks, kas iztērēts sēdes dienaskārtības punktam, ir apgriezti proporcionāls naudas summai, kuru šis punkts ietver.”
Pie tāda secinājuma sociologs nonāca, vērojot, ka budžeta debatēs visgarākās diskusijas izceļas par tām pozīcijām, kurās lielākais finansējums. Trivialitātes likumu tāpat var formulēt, ka apspriešanas laiks ir apgriezti proporcionāls konkrētā jautājuma atbildīgumam. Proti, apspriedē katrs labprāt izteiksies nesvarīgos jautājumos, taču vairīsies runāt, ja jautājums ir svarīgs un lēmums atbildīgs.