Foto: Edijs Pālens/LETA

“Uz hematoloģiju pacientus mēdz nosūtīt novēloti.” Ārste atklāj baisu statistiku 22

Līga Abakuka, TV24

“Es uzskatu – ja ģimenes ārsts nosaka asins analīzes, tad ir jābūt atgriezeniskajai saitei. Ģimenes ārstam ir jāinformē pacients vai asins analīzēs ir pamanāmas kādas izmaiņas. Statistika rāda, ka vidēji 18% no pirmreizējiem onkoloģijas pacientiem ir novēlota diagnoze. Uz hematoloģiju pacientus mēdz nosūtīt novēloti,” baiso statistiku TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” atklāj Ilze Trociukas, hematoloģe, Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas onkoloģiskā centra Hematoloģijas – transplantācijas nodaļas vadītāja.

Reklāma
Reklāma
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Hematoloģe gan norāda, ka esot arī tādi ārsti, kas redzot kaut mazākās, visnenozīmīgās izmaiņas asins analīzēs, iesaka pacientam apmeklēt hematologu, lai paskatītos, ko viņš saka par šīm izmaiņām.

“Šī domāšana, interpretācija, ģimenes ārstu praksēs ir primārā.”
CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs visi esam aizņemti, arī hematologi ir pārslogoti, tie Latvijā trūkst,” norāda Trociukas un to trūkums ir izskaidrojams gan ar ārstu novecošanos, gan arī ar to, ka tie aizbrauc no Latvijas ekonomisku apsvērumu dēļ.

Hematologu darbs ir ārkārtīgi smags, raidījumā atklāj ārste. Daudzi, iestājoties rezidentūrā saprot, ka tas darbs ir  fiziski smags un nav piemērots, jo tas neesot staigāt baltā halātā un ir arī daudz jāmācās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.