Kadrs no režisora Pītera Hedža filmas “Bens ir atgriezies”.
Kadrs no režisora Pītera Hedža filmas “Bens ir atgriezies”.
Publicitātes foto

Kādas amerikāņu ģimenes drāma: “Bens ir atgriezies!” 0

Zane Dzene, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Lauva – kosmētika, Mežāzis – kafijas aparāts: labākās dāvanas katrai zodiaka zīmei
Lielāko daļu ikdienā nemaz neēdam! 7 “superprodukti”, kas uzlabos figūru un paildzinās dzīvi
Iespēja sākt jaunu dzīvi: 7 valstis, kuras maksā milzu naudu, lai tikai kāds pārceltos dzīvot uz tām. Starp tām Itālija, Spānija…
Lasīt citas ziņas

“Bens ir atgriezies” (“Ben is Back”, ASV, 2018) – LTV7 18. decembrī plkst. 22.20. “Oskaram” nominētais scenārists un režisors Pīters Hedžs (“Par puiku”, 2002) šajā drāmā risina kādas amerikāņu ģimenes stāstu, turklāt par darbības laiku viņš izvēlējies Ziemassvētkus, bet galvenās lomas uzticējis oskarotajai Džūlijai Robertsai un “Oskara” nominantam Lūkasam Hedžam (“Mančestra pie jūras”, 2016), kurš ir režisora dēls.

Bērnsu ģimenē no rehabilitācijas klīnikas atgriežas bijušais narkomāns Bens, taču 19 gadus vecais vīrietis ir no tās aizbēdzis, ne izlaists. Turpmākās stundas pārvēršas par iemeslu pamatīgām pārdomām, kuru kinematogrāfisko izpildījumu pirmizrādīja Toronto kinofestivālā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Privātā dzīve” (“Private Life”, ASV, 2018), “Netflix”. Režisores Tamāras Dženkinsas trešajā pilnmetrāžas filmā galvenās lomas atveido “Oskara” nominants Pols Džiamati un Ketrīna Hāna, un filmas pirmizrāde notika Sandensā.

Centrā – Ņujorkas pāris, kuri cenšas kļūt par vecākiem, taču tas nav iespējams dabiskā ceļā. Pārliecinošs attiecību portrets un neērta tēma, par ko nav ierasts runāt skaļi, plaša emociju gamma un daudz melnu joku.

“Helmūts Ņūtons: Piedauzīgais skaistums” (“Helmut Newton. The Bad and the Beautiful”, Vācija, 2020), “Shortcut”. Filmas izrādīšanu kinoteātros pārtrauca ierobežojumi, taču tai piestāv liels ekrāns – tāpat kā gandrīz visam, ko darīja viens no 20. gadsimta slavenākajiem fotogrāfiem Helmūts Ņūtons.

No nacistu Vācijas aizbēdzis uz Šanhaju un otro dzimteni atradis Austrālijā, kur arī sācis modes fotogrāfa karjeru, par zvaigzni Ņūtons kļuva, kad atgriezās Eiropā, un tā mirdzēja jo spoži līdz pat viņa nāvei, ko vēl joprojām daudzi uzskata par paša meistara inscenētu.

Atzīmējot fotogrāfa simtgadi, ko pavadīja arī unikāla viņa darbu izstāde Berlīnē, Helmūta Ņūtona draugs Gero fon Bēms uzņēma dokumentālo filmu, kurā par mākslinieku liek runāt viņa darbiem un sievietēm – gan sievai Džūnai Braunai, gan daudzajām modelēm –, gan unikāliem arhīvu un privāto kolekciju videomateriāliem.

“Ļaujiet visiem izteikties” (“Let Them All Talk”, ASV, 2020), “Shortcut”. Stīvens Soderbergs jaunākajā filmā sapulcinājis trīs lieliskas aktrises veterānes (Merila Strīpa, Daiena Viesta, Kendisa Bergena), Lūkasu Hedžu un Džemmu Čanu, lai uz “Queen Mary 2” klāja pārvestu pāri Atlantijas okeānam un ceļā uzdotu daudzus jautājumus.

Reklāma
Reklāma

Alise (M. Strīpa kādā no intervijām atzinusies, ka viņas alga bija 25 centi) ir rakstniece, kura, baidīdamās lidot, piekrīt doties uz Lielbritāniju, un šajā braucienā viņa aicina līdzi savu radinieku un divas draudzenes no studiju laikiem – draudzība jau sen paputējusi, turklāt Roberta uz Alisi tur ļaunu prātu.

Soderberga jaunākā filma ir eksperiments (improvizēti dialogi, dabisks apgaismojums), un tās noskaņa līdzinās Vūdija Allena darbiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.