16 demokrāti vēstulē Pompeo nosodījuši ASV stratēģiju Venecuēlas jautājumā 0
16 demokrātu likumdevēji, tostarp uzlecošā zvaigzne Aleksandrija Okasio-Kortesa, ceturtdien nosūtījuši vēstuli ASV valsts sekretāram Maikam Pompeo, kritizējot ASV stratēģiju Venecuēlas jautājumā.
“Mēs rakstām, lai izteiktu dziļas bažas par to, kā [prezidenta Donalda] Trampa administrācija kārto attiecības ar Venecuēlu, sevišķi, par mājieniem par militāru intervenci, plašu vienpusēju sankciju ieviešanu un opozīcijas līdera atzīšanu par pagaidu prezidentu,” teikts demokrātu vēstulē.
Tajā brīdināts, ka nesen piemērotās sankcijas var saasināt Venecuēlas smago ekonomisko krīzi, izraisot ciešanas vismazāk aizsargātajai sabiedrības daļai, kura nav atbildīga par šo situāciju.
Venecuēlā turpinās konfrontācija starp līdzšinējo prezidentu Nikolasu Maduro un opozīcijas līderi Huanu Gvaido, kurš sevi pasludinājis par prezidenta pienākumu izpildītāju.
Kopumā 60 valstis, arī ASV un vairākas Latīņamerikas valstis, jau atzinušas Gvaido par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju.
Gvaido noraidījis Maduro varas leģitimitāti, ņemot vērā pretrunīgi vērtētās maija vēlēšanas, kuras opozīcija boikotēja, jo daudzi tās līderi tajās piedalīties nevarēja.
ASV demokrātu likumdevēji vēstulē Pompeo arī nosodījuši Maduro par pilsoniskās sabiedrības apspiešanu, ekonomiskajām neveiksmēm, neapbruņotu protestētāju nogalināšanu, neleģitīmu vēlēšanu sarīkošanu un humānās palīdzības nepieņemšanu.
Kopš 2015.gada Vašingtona piemērojusi sankcijas desmitiem esošo un bijušo Venecuēlas amatpersonu, tostarp Maduro, apsūdzot viņus cilvēktiesību pārkāpumos, korupcijā un narkotiku kontrabandā.
Trampa administrācija trešdien pastiprināja spiedienu uz Maduro, anulējot vīzas 77 cilvēkiem, kas saistīti ar Maduro režīmu.
Demokrātu vēstulē norādīts, ka citas valstis nav atbalstījušas ASV sankciju piemērošanā, piebilstot, ka ASV politika ir neproduktīva un sniedz pamatojumu Maduro apgalvojumiem, ka Venecuēlas opozīcija ir Savienoto Valstu marionete.
Līdz ar Okasio-Kortes vēstuli parakstījušas arī Ilhana OImara, Rašida Tlaiba, Ajanna Preslija un Tulsi Gabarda.