15 viltīgi psiholoģiskie paņēmieni dažādām dzīves situācijām un attiecībām. Efektīvi! 0
1. Kad smejas grupa cilvēku, katrs instinktīvi skatās uz to, kurš viņam šķiet simpātiskākais (vai uz to, kuram viņš gribētu būt tuvākais).
2. Kad jāpaveic darbs, kas ir ļoti atbildīgs vai kur ļoti jākoncentrējas jeb vienā vārdā, kas parasti liek mums nervozēt, atliek pamēģināt košļāt košļājamo gumiju vai pat kaut ko ēst. Zemapziņas līmenī tas asociējas ar drošības sajūtu, jo parasti mēs ēdam tad, kad mums nekas nedraud.
3. Ja uz mums kāds dusmojas, bet mums tajā pašā laikā izdodas saglabāt mieru, tad dusmas, visticamāk, tikai palielināsies. Toties vēlāk cilvēkam kļūs kauns par savu uzvedību.
4. Ja uz uzdoto jautājumu cilvēks atbild tikai pa daļai vai pārāk izvairīgi, nav vērts pārjautāt. Labāk vienkārši mulsi paskatīties viņam acīs. Viņš, visticamāk, sapratīs, ka šī atbilde sarunbiedru neapmierina un turpinās runāt.
5. Izrādās, sejas izteiksme var ne tikai liecināt par noteiktām jūtām, bet pat tās izsaukt. Atpakaļsaite strādā pārliecinoši, tādēļ tie, kuri vēlas justies laimīgi – lai biežāk plašāk uzsmaida!
6. Labāk vārdos un rakstiskajos materiālos neizmantot vārdus “es domāju” vai “man liekas”. Tāpat jau ir skaidrs, ka tās ir jūsu domas, bet šie vārdi piešķir nepārliecinātības nokrāsu vēstījumam.
7. Pirms svarīgām intervijām ir labi iedomāties, ka jūs ar intervētāju saista sena draudzība. No mums pašiem gandrīz vienmēr ir atkarīgs, kā situāciju uztveram, savukārt mūsu miers un līdzsvars nodosies sarunbiedram.
8. Ja mums izdodas patiesi priecāties par tikšanos ar kādu, nākamajā tikšanās reizē šis cilvēks pats būs priecīgs mūs ieraudzīt (starp citu, suņi visu laiku šo triku izspēlē ar saviem saimniekiem).
9. Cilvēki tiecas atbalstīt mūs kādos nelielos lūgumos pēc tam, kad atteikuši mums ko lielāku.
10. Ne mazums vērtīgas informācijas var izdabūt no otra, pievēršot uzmanību uz sarunbiedra kāju pozu. Piemēram, ja viņa pēdas ir vērstas uz citu pusi – prom no jums – , tas nozīmē, ka viņš, visticamāk, ātrāk grib šo sarunu beigt.