13 iemesli, kāpēc tev nav enerģijas 0
Nepietiek enerģijas, lai gan izgulies labi un nodarbojies ar sportu? Vakarā nav spēka ne ģimenei, ne sev? Šai parādībai ir savi iemesli. Tā apgalvo garīgā praktiķe Nataļja Prokofjeva.
Dažas dienas uzmanīgi pavēro sevi, pieraksti to, kā pavadi laiku, kas dara tevi laimīgu, kas liek saskumt, salīdzini savas piezīmes ar mūsu sarakstu.Nākamais solis būs likvidēt tavas enerģijas “ēdējus”.
1. Tenkas, sūdzības, nosodīšana
Ja tu tenko, nosodi kādu vai iesaisties tādā sarunā, tu zaudē savu enerģiju. Pēc šādām sarunām cilvēks jūtas noguris, iztukšots. Padomā, kāpēc tev vajadzīga tāda komunikācija.
Vai tā padara tevi laimīgu? Aizstāj toksisko saskarsmi ar konstruktīvu komunikāciju, novirzi sarunu citā virzienā, neatbalsti tādas sarunas. Sūdzēšanās vietā padomā, kā vari atrisināt savu jautājumu.
2. Iesaistīšanās citu cilvēku situācijās, negatīvi notikumi
Neprasme aizsargāt savu personīgo telpu, saglabāt labvēlīgu iekšējo stāvokli iespaido tavu emocionālo stāvokli un negatīvi ietekmē tavus enerģētiskos resursus. Sabiedrībā ierasts izrādīt līdzjūtību nepatikšanās nonākušiem cilvēkiem. Tas ir normāli. Bet mums netika mācīts, kā to darīt pareizi.
Bet, ja visi apkārt sāks ciest, vai cietušajam būs no tā vieglāk? Daudz svarīgāk saglabāt iekšējo līdzsvaru, harmoniju un tad sniegt palīdzību. Tā būsi noderīgāks cilvēkam, kuram vēlies palīdzēt. Neļauj sevi pilnībā iegrimt cita sāpēs, iemācies laikā apstāties.
3. Koncentrēšanās uz problēmu
Atkal un atkal tu pārdzīvo vienu un to pašu situāciju, prātā pārcilā, kurš un ko teica, ko tu atbildēji, ko varēji atbildēt, un kāpēc tā neatbildēji un kas notiks tagad. Šī domu košļājamā gumija tevi nomoka, un tu jau esi bez spēka.
Cilvēki kļūdaini uzskata, ka, ja domā par problēmu, var atrast risinājumu. Patiesībā šīs domas vēl vairāk to padziļina, palielina pārdzīvojumus un atņem spēkus. Tā vietā koncentrējies uz risinājumu.
4. Pretestība
Jebkura pretestība atņem daudz enerģijas. Piemēram, tev jāizdara kaut kas svarīgs, bet tu to nevēlies. Tu pretojies. Tā tu tērē daudz laika otršķirīgām nodarbēm, un svarīgā lieta paliek neizpildīta.
Tu esi bez spēka un jūties neapmierināts, ka vajadzīgo neizdarīji. Atceries, kas izraisa pretestību, kādas darbības. Kāpēc tās nesniedz rezultātus? Pretestība ir iekšējs konflikts. Kāda daļa no tevis neatbalsta šo lēmumu. Mēģini saprast, kāpēc.
5. Pārņemts ar domām
Lielam domāšanas procesam tiek tērēta liela enerģija. Ja šis process ir nekontrolējams, tad nav brīnums, ka vari justies noguris. Nevajag pat lielu fizisku piepūli, tu nogursti tikai no bezgalīgās prātošanas. Tāpēc kontrolē savas domas. Tu nevari kontrolēt, kādas domas ienāks prātā, bet ir tavos spēkos izvēlēties, kuras domas atstāt. Atstāj prātā tikai tās domas, kas padara laimīgāku, produktīvāku, kas virza uz priekšu, iedvesmo.
6. Ilgstoša negatīvo emociju apvaldīšana
Ikviens zina, ka nav vēlams negatīvās emocijas izpaust uz citiem cilvēkiem. Tāpēc cilvēki bieži apvalda savas emocijas. Ārēji problēma šķiet atrisināta, cilvēks izskatās mierīgs, un vissvarīgāk – pieklājīgs. Taču emocijas nekur nepazūd. Iekšienē plosās vētra, tas nogurdina, atņem spēku un veidojas slimība.
7. Atrašanās pūlī, īpaši – negatīvi noskaņotā
Lielākā daļa cilvēku var sajust cita cilvēka noskaņojumu, it īpaši, ja viņš nav labā garastāvoklī. Ja tādu cilvēku ir daudz: mītiņš, futbola spēle utt., tad šis enerģētiskais haoss var tevi sagraut, it īpaši, ja neesi tam gatavs un nepārvaldi enerģētiskās aizsardzības metodes. Dažreiz pēc atrašanās pūlī ir grūti nekavējoties atgūt. Enerģijas zudumu var pavadīt galvassāpes, fiziskas slimības.
8. Komunicēšana ar čīkstētājiem, upuriem, manipulatoriem
Ir cilvēki, ar kuriem jūties ērti, un ir tādi, ar kuriem pakomunicējis, jūties kā izsmēlis spēkus. Tu kā pieaugušais vari apzināti izvēlēties, ar ko komunicēt un par ko runāt. Ja tavā apkārtnē ir tādi cilvēki, ieteicams komunicēšanu ar viņiem samazināt līdz minimumam, un, ja tas nav iespējams, iemācīties virzīt sarunu un viegli novērst to neitrālā gultnē.
9. Aizvainojums, pretenzijas
Ja cilvēks jūtas aizvainots, lielākā daļa viņa domu ir aizņemtas ar šo nodarījumu.
Arvien no jauna pārdzīvojot šo situāciju, viņš cieš, bieži vien nevar koncentrēties uz ikdienas uzdevumiem, viņa darba spējas un enerģijas līmenis samazinās. Ja tev ir svarīgi saglabāt savu enerģiju, tu atradīsi spēku, lai piedotu pāridarītājiem, neizvirzītu pretenzijas pret citiem cilvēkiem.
10. Nepabeigtās pagātnes attiecības
Nepabeigtās pagātnes attiecības novirza tavu enerģiju no tagadnes, pievēršot tavu uzmanību nevis nākotnes mērķiem, bet gan pagātnei. Atrod spēkus un atstāj pagātni pagātnē, paskaties patiesībai acīs, atmet ilūzijas.
Ja joprojām domā, ka ir cerība atjaunot attiecības, sper pirmo soli un noskaidro attiecības ar šo cilvēku. Lai ar ko beigsies saruna, tas palīdzēs pielikt punktu vai sākt jaunu attiecību posmu. Jebkurā gadījumā tu vairs nedzīvosi ar pagātnes vai nākotnes cerībām.
Tu atgūsi lielāko daļu savas enerģijas un virzīsi to uz reāliem mērķiem.
11. Nodarbošanās ar to, kas nav tavs
Ja cilvēkam nav savu mērķu, prioritāšu, ar viņu ir viegli manipulēt, viņš pastāvīgi svaidās no vienas puses uz otru. Te draugs uzaicināja piebiedroties kādā braucienā, te bērns palūdza palīdzēt mācībās, lai gan pats lieliski spētu tikt galā. Rezultāts – tu iesaisties citu cilvēku lietās, pienākumos, tērē sevi sīkumos tā vietā, lai nodarbotos ar to, kas vajadzīgs tev. Pat ja laiks būtu, tev nav spēka pat padomāt, ko tu vēlētos.
Dažreiz tas tiek darīts ar nolūku, jo cilvēks nevēlas risināt savus uzdevumus, jo tie prasa apņēmību, komforta zonas pamešanu. Viņš iztērē enerģiju palīdzot citiem, un nogurums kalpo kā attaisnojums tam, ka viņa paša mērķi nav sasniegti un uzdevumi nav atrisināti.
Ja tas ir par tevi, apstājies un padomā – ko tu vēlies no šīs dzīves. Vai tiešām tavs sapnis ir visu savu dzīvi risināt citu cilvēku problēmas? Kā ar tavām vēlmēm?
12. TV, internets, sociālie tīkli
Internets, sociālie tīkli, TV ir ne tikai laika, bet arī tavas enerģijas patiesie zagļi, ja neproti laikā apstāties un pievērsties citām svarīgām lietām. Atzīsties godīgi – cik daudz laika pavadi sociālajos tīklos? Iegāji uz brīdi un nepamanīji, kā pagāja stunda? No TV daudzi mūsdienīgi cilvēki jau sen ir atteikušies.
Protams, pavisam atteikties no interneta nevajag. Nosaki konkrētu laiku dienā, kad vari ielūkoties sociālajos tīklos, sērfot internetā, skatīties TV. Piemēram, 1 stunda dienā atkarībā no tavas aizņemtības.
13. Strīdi, ilgtermiņa konflikts
Naids, dusmas pret citu cilvēku ne tikai atņem enerģiju, bet iznīcina no iekšpuses. Tas draud ar veselības zaudēšanu nākotnē. Pārtrauc ieguldīt savu enerģiju nesaskaņās, parādi spēku, gudrību un izbeidz to. Varbūt tu izskatīsies vājš pretinieka acīs (lai gan patiesībā tā nav), bet glābsi sevi.