Ilustratīvs foto. Lāčplēša dienai veltīta militārā parāde Brīvības pieminekļa laukumā, 11.11.2018.
Ilustratīvs foto. Lāčplēša dienai veltīta militārā parāde Brīvības pieminekļa laukumā, 11.11.2018.
Foto: LETA/Evija Trifanova.

128 topošie virsnieki Instruktoru skolā Cēsīs apgūs līdera prasmes 0

Cēsīs, Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā no 14. janvāra līdz 22. februārim 128 topošie Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti – nākamie virsnieki – apgūs jaunākā līdera prasmes.  Šis uzskatāms par unikālu kursu, tā portālam “La.lv” pavēstīja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas pārstāve, majore Sandra Brāle.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Šis kurss ir unikāls gan ar to, ka tiks apmācīts līdz šim lielākais karavīru skaits viena kursa ietvaros – 128 kadetkandidāti, gan ar apmācības specifiku, kurā lielāks uzsvars tiks likts uz topošā virsnieka līderības īpašību attīstīšanu un pilnveidošanu,” ar gandarījumu stāsta Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas komandieris majors Vasilijs Gračovs.

Kursa norises ilgums ir sešas nedēļas.

Tā laikā kadetkandidāti apgūs un pilnveidos nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai spētu patstāvīgi komandēt un vadīt kājnieku nodaļas personālu dažādu ikdienas dienesta rutīnas un mācību uzdevumu izpildes laikā.
CITI ŠOBRĪD LASA

Virsnieka profesija ir viena no trijām (kareivis, instruktors, virsnieks) bruņoto spēku karavīru profesijām, kurā nodarbinātie savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs. Virsnieki nodrošina militāro vienību un apakšvienību vadību. Viņi arī plāno, nodrošina, kontrolē un vada militāro uzdevumu izpildi un atbild par padotajiem visu līmeņu vienībās.

Lai kļūtu par virsnieku, ir jāstudē Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Rīgā, kurā uzņem vidējās un augstākās izglītības iestādes beigušos. Katru gadu līdz 31. jūlijam pieteikties studijām var ne tikai vidējās izglītības iestāžu absolventi vecumā līdz 30 gadiem studijām profesionālā bakalaura Sauszemes, Jūras vai Gaisa spēku militārās vadības programmās, kā arī kandidāti ar 2. līmeņa profesionālo augstāko izglītību vecumā līdz 35 gadiem studijām 15 mēnešu programmā “Komandējošā sastāva virsnieks”, bet arī ārsti, juristi un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju eksperti studijām desmit nedēļu karjeras kursā “Virsnieka speciālista pamatkurss”.

Tajā uzņem augstskolas absolventu, kurš ir ieguvis akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē un akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības vai datorzinātnes specialitātē.

Virsnieka profesiju var apgūt arī jau dienošie kareivji un instruktori, kā arī zemessargi.

Iestājoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī vairākas priekšrocības, kādas nav citās mācību iestādēs. Studijas ir bez maksas – tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem. Studiju laikā viņi ir pilnā valsts apgādē un kadetiem tiek nodrošinātas karavīra sociālās garantijas. Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju), sākot ar 850 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Pēc akadēmijas absolvēšanas visiem virsniekiem ir nodrošināta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās. Dienot bruņotajos spēkos, virsnieks iegūst stabilitāti, turpmāku bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsmi, konkurētspējīgu atalgojumu un plašas sociālās garantijas.

Reklāma
Reklāma

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu “Militārā aizsardzība”, lai sagatavotu profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu valsts aizsardzības nozarei.

Bruņotie spēki aicina pieteikties dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus.

Militārā karjera ir stabilitāte, bezmaksas apmācība specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbs komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsme, konkurētspējīgs atalgojums, sākot no 850 eiro pēc nodokļu nomaksas, un plašas sociālās garantijas, tostarp valsts apmaksāta veselības aprūpe un garantēta izdienas pensija, kas var sasniegt līdz pat 80% apmēru no saņemtā atalgojuma.

Profesionālā dienesta kandidāti rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tajā skaitā, Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.

2016. gada 16.  jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.