12 pazīmes, kas liecina: tavam partnerim trūkst emocionālās inteliģences! 0
12 signāli, kas norāda, ka cilvēks nevar lepoties ar augstu emocionālo inteliģenci.
Tavs jaunais draugs ir gudrs, prasmīgs, izglītots. Viņam nevar pārmest inteliģences trūkumu. Tomēr viņam var tās trūkt ne mazāk svarīgā – emociju – jomā. Izveidot ar šādu personu tuvas attiecības, kurās abas puses spēj saprast viena otru bez vārdiem, ir neiespējami. Kā atpazīt tādu cilvēku stāsta psihologs Ronalds Ridžio (Ronald E. Riggio).
Cilvēki ar augstu emocionālo inteliģenci prot klausīties un sajust tuviniekus, labi atpazīst viņu emocijas, izprot ieceres, motivāciju un vēlmes. Ar tādu cilvēku ir lielas izredzes izveidot patiesi dziļas un stabilas attiecības. Un pretēji – ja partnera emocionālā inteliģence nav augsta, gatavojies, ka būs grūti sajust no viņa empātiju un gādīgu attieksmi.
1. Viņš nespēj kontrolēt savas emocijas
Cilvēki, kas spēj labi izprast citus, kā likums, tiek galā ar savām negatīvajām emocijām. Ja tavu draugu (draudzeni) jebkāds sīkums spēj novest pie dusmu izgāšanas uz citiem, iespējams, viņš arī citās būtiskās situācijās nespēs izturēties toleranti un pieņemt cilvēkus tādus, kādi viņi ir.
2. Viņš nespēj saskatīt tavas vārdos nepaustās emocijas
Spēja redzēt un pareizi interpretēt signālus, kurus mēs paužam bez vārdiem – ar mīmiku, žestiem, pozu, – ir svarīga emocionālās inteliģences sastāvdaļa. Ja partneris bez tava paskaidrojuma nespēj noteikt, ka tu nejūties komfortabli un tev, iespējams, nepieciešamas viņa uzmanības izpausmes: silti vārdi, apskāviens, – būs grūti veidot uzticēšanās pilnu emocionālu saikni.
3. Viņam nav draugu
Cilvēki ar augstu emocionālās inteliģences līmeni raisa uzticēšanos un labvēlīgu attieksmi. Parasti viņiem ir draugi, ar kuriem viņi saglabā un uztur attiecības. Ja tavam iecerētajam nav tuvu draugu un viņš sūdzas, ka darbā netiek novērtēts, un attiecības ar kolēģiem ir vēsas, tie arī ir mājieni par viņa nespēju uz emocionālām attiecībām.