12 gaišas ceļazīmes martam 0
Cerību laiks liek vērīgāk ielūkoties zīmēs – siltāks top saules glāsts un ducīgāki pumpuri, dažs labs asns pabāž zaļo pīķi no zemes un cilvēks lien laukā no resnajām drēbēm. Ceļazīmes nemelo – tuvojas pavasaris. Sākam rosīties!
20 svarīgas maltītes minūtes
Pārēšanās dēļ bieži vien iedzīvojamies liekajā svarā. Viens no veidiem, kā no tā izvairīties – ēdam lēnām!
Organismam ir nepieciešams laiks, lai ziņotu smadzenēm, ka ir paēdis. Turklāt mielojoties lēnām, sāta sajūta iestājas pie mazāka apēstās pārtikas daudzuma.
Pirms nākamās porcijas uzlikšanas der nogaidīt 20 minūtes, lai ļautu organismam apstrādāt informāciju.
2 apļi vakarā
Pirms aizmigšanas noguļamies uz muguras – ceļi izvērsti, pēdas kopā. Sakļaujam plaukstas – tā, ka visi pirksti ir kopā – un novietojam uz cirkšņiem. Iznāk tā kā divi apļi, ko veidojam ar rokām un kājām. Simboliski – astoņnieks jeb bezgalības zīme. Šādi paguļam vismaz desmit minūtes.
Atbrīvojas ceļš radošā dzīvības spēka plūsmai, tā ietver visu ķermeni. Domās pārcilājam dienā notikušo, atminamies visu, kas paveikts labs.
Uz skatuves – dzeltenais!
Pavasarī organismam vajadzīgs košums un sulīgums.
Krāsu terapijas speciālisti apgalvo, ka vispriecīgākā ir dzeltenā krāsa. Ja katru dienu desmit minūtes raugāmies dabas veidojumā, kas ir koši dzeltenā tonī, tiek veicināta iztēle, paaugstinās ķermeņa tonuss.
Liekam vāzē dzeltenu narcisi vai tulpi. Redzamā vietā uz šķīvja vai koka dēlīša novietojam citronu, dzeltenu papriku vai ķirbja šķēli, ielejam glāzē smiltsērkšķu dzērienu. Lūkojamies un baudām!
Bruņurupucis sapurina ķermeni
Noteiktā pozīcijā saliekot pirkstus, iespējams pārvaldīt enerģētiskās plūsmas ķermenī. Tādas roku pozas dēvē par mudrām. Lūk, viena no tām – mudra Bruņurupucis. Noderīga, ja vajag atbrīvoties no noguruma pēc pārciestas saaukstēšanās vai citas kaites, ko veicinājusi novājināta imunitāte.
Savijam abu roku pirkstus (sk. attēlu). Roku apakšdelmus turam paralēli grīdai. Cieši saspiežam kopā īkšķus. Ātri vien sajutīsim, kā sānos ieplūst karstums. Rokas var turēt pakrūtes līmenī – pret saules pinumu, taču pamazām var celt arī augstāk.
Sveicināt sauli
Pavasarī saule ir visstiprākā, tā spēj dziedināt. Parādām saulei plaukstas – atvērtas saujas pagriežam pret spožo debess ķermeni.
Plaukstas sasildās, pat ja saule vēl nešķiet pietiekami pavasarīga. Šādi aktivējas iekšējā enerģija un vairojas radošais pacēlums. Savdabīgo sasveicināšanos ar sauli var veikt apmēram desmit minūtes dienā, šo laiku var salasīt pa īsam mirklītim.
Lieliski noder arī aktīva plaukstu izmasēšana, berzēšana – tā simboliski atmodina rokas labu darbu veikšanai.
Mēs par labo! Ja koncentrējamies uz slikto – tas vairojas un pārņem mūs. Ja lūkojamies uz labo – tas zeļ.
Pamanīt īsto pumpuru
Daba sāk mosties, arī cilvēkam ir vēlme būt stipram un veselam. Pirmie pavasarim atsaucas priežu pumpuri. Saplūc sauju un piebirdina karstai zāļu tējai, ļauj ievilkties. Bauda ļoti uzmundrinošu un vitamīniem bagātīgu dzērienu. Pirms knibināt pumpurus, gan palūgsim kokam atļauju to darīt. Pēc tam pasacīsim paldies. Šādai dabas dāvanai būs lielāks spēks.
Asinsrites uzlabošanai labi noder kāju vanniņas. Divas ēdamkarotes priežu pumpuru aplejam ar litru karsta ūdens, pievienojam nedaudz etiķa. Ļaujam ievilkties. Mērcējam pēdas apmēram 20 minūtes.
Lūkojamies un baudām
Tāpat kā koki, arī mēs no dzidrā gaisa un saules uzņemam gaišumu, kas liek straujāk riņķot dzīvības sulām. Marts ir brīnišķīgs laiks vērotājam, sapņotājam un nianšu izgaršotājam. Dabā viss vēl ir pustoņos, to ir vērts izbaudīt. Izjust, kā rodas kustība – diena stiepjas garāka, pumpurs briest, uzvirmo spirgta smarža, kārkls sārtojas.
Sasalis ūdens un pirmā sula
Lai organismā veiktu ģenerāltīrīšanu, lieti noder ūdens. Taču tam jābūt bioloģiski aktīvam un pareizi strukturētam. Tādu var iegūt, piemēram, no avota vai lāstekas.
Sasalušu ledutiņu liekam mutē, pazelējam, pagraužam. Tas vairo enerģiju. To jūt bērni, jo allaž kāri stiepjas pēc lāstekas. Protams, der tikai tīrā vidē augusi lāsteka. Tikpat lielisks ir avota ūdens. Jo vairāk gadu, jo vairāk šāda ūdens nepieciešams.
Tāpat arī pirmās koku sulas. Kļavas sula gan der tikai līdz brīdim, kamēr uz zemes vēl turas sniegs. Pēc tam laiks bērzam. Laba ir vīnogulāja sula – nogriežam zaru un piesienam galā pudeli.
10 atmiņas vārdi
Ik pa laikam der pārbaudīt atmiņu. Vienkāršs veids – palūdzam kādam uz papīra uzrakstīt desmit vārdus. Izlasām tos un mēģinām paturēt prātā. Pēc brīža nosaucam tos skaļi.
Ja atceramies vismaz septiņus, atmiņa dēvējama par labu. Nav jāuztraucas, ja pēc piecām minūtēm atminaties vairs tikai dažus.
Varbūt kafiju no burkāna?
Interesants veselības dzēriens izdodas, ja tā gatavošanā ņem talkā burkānus. Tos sarīvē vai izmanto izspaidas, kas palikušas pēc sulas spiešanas. Kaltē cepeškrāsnī. Labi garšo, ja mazliet apgrauzdē. Glabā noslēgtā traukā.
Ja sakārojas burkānkafiju, uzlej verdošu ūdeni, ļauj ievilkties, nosēsties. Garšīgi, ja padzisušam dzērienam pievieno medu. Piestāv arī šķipsniņa kanēļa vai kardamona.
Tīrības mirklis vējā
Lai attīrītos no ziemas saguruma, labi noder izvējošanās. Vējainā dienā dodamies laukā un sameklējam klaju vietu. Nostājamies ar seju pret pūsmu. Kājas liekam plati, rokas izplešam. Iztēlojam sevi par tīklu vai mežģīni, kam cauri tiek vējš. Aizveram acis un iedomājamies – tiek aizpūsts viss smagais, netīkamais, kas uzkrājies organismā, rūgtas domas un kūtrums.
Pēc tādas mazgāšanās vējā ir labi un tīkami. Pat ja mazliet nosalstam, jūtamies viegli. Pamostas prieks!