118 Dziesmu svētku dalībnieku stāsti būs redzami TV ekrānā 0
No 23. aprīļa līdz 24. jūnijam “RīgaTV 24” ēterā, mājaslapā dziesmusvetki.lv, Dziesmu un deju svētku sociālajos tīklos būs skatāmi 118 Dziesmu un deju svētku vēstnešu īsstāsti, informē svētku rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva.
Vīrs, kurš sācis pirmo reizi dejot tikai 72 gados, šefs no Līvāniem, inženierzinātņu doktors, kurš veic Dziesmu ritus, ukrainiete, kas karsti iemīlēja latviešu taudas deju, vīrs, kurš brīvdabas pasākumos ar spēcīgo balsi vada mēģinājumus bez mikrofona, īrs, kurš gatavojas Dziesmusvētkiem, šoferis, kurš ne tikai stūrēs, bet arī piedalīsies deju svētkus, kundze, kura mazgā un gludina dalībniekiem tautastērpus, cilvēks-bišu palags, kurš rūpējas par sava novada dalībnieku veselību – šādus īsstāstus piedāvās “RīgaTV 24”.
Stāstu sērija top, sadarbojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, Latvijas pašvaldību koordinatoriem, “RīgaTV 24” un Svētku atbalstītājam Circle K Latvia.
“XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku galvenā vērtība ir cilvēks – Svētku dalībnieks visplašākajā nozīmē: ne tikai dziedātājs un dejotājs, bet arī vecmāmiņas, kas gaida savējos mājās, brīvprātīgie, šuvējas, Svētku viesi, policisti un medmāsiņas. Katra individuālais pienesums gan ikdienā, gtavojoties Svētku procesam, gan pašu Svētku laikā, ir būtisks un neastverams. Tieši tāpēc tapa šis kopdarbs, kurā īpaši izcelsim katra novada personības – Svētku vēstnešus. Vēlos pateikties visiem novadu koordinatoriem, kuri palīdzēja atrast šos cilvēkus,” akcentē Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.
“Latvijas unikālais stāsts un liktenis ir katrs cilvēks. Jā, šie ir ārkārtīgi nozīmīgi svētki, bet tie top ar milzīgu katra cilvēka atdevi, darbu un attieksmi. Ikviena pašvaldība, dejotājs, dziedātājs, kolektīvu vadītāji, atbalsta personāls tik tiešām ir pelnījis sadzirdēt paldies par ieguldīto darbu un prasmi,” pauž Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.
Idejas līdzautors Andrejs Ēķis stāsta, ka īsstāstu varoņi meklēti mēnesi meklēti un divus mēnešus filmēti. “Filmēšanas laiks piepildīts ar fantastisku enerģiju – katra stāsta varonis izstaro lepnumu par tradīciju, par savu darbu – vai nu aktīvu dalību vai sirsnīgu līdzdalību. Mēs esam tik dažādi, bet šī tradīcija mūs vieno ilgāk, nekā mūs vieno mūsu valsts,” stāsta Ēķis.