Romāns Abramovičs
Romāns Abramovičs
Foto: RTR/ SCANPIX/ LETA

11 miljardiera Romāna Abramoviča atziņas: perfekcionisms ir garīga saslimšana 0

Krievu izcelsmes uzņēmējs Romāns Abramovičs ir viens no viszināmākajiem miljardieriem un oligarhiem pasaulē. No malas raugoties šķiet – viņam taču dzīvē viss ir. Ko mēs varam no viņa mācīties? Lūk, dažas ļoti trāpīgas Romāna dzīves atziņas!

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

1. Daudzas problēmas rodas mūsu prātā. Tās nav kādu notikumu, neveiksmju vai citu cilvēku rīcības sekas. Tās rodas mūsu slikto mentālo ieradumu dēļ. Atbrīvojies no šīm 10 uzvedības formām un uzreiz tiksi vaļā no daudzām problēmām, kuras ar tām saistītas.

2. Neizdari pāragrus secinājumus. Šis ieradums sarežģī dzīvi pat veselos divos veidos. Pirmkārt, mēs pieņemam, ka zinām, kas notiks, tāpēc atslēdzam uzmanību un sākam rīkoties, balstoties uz šo pieņēmumu. Bet cilvēki ir nekam nederīgi pareģi. Vairākums pieņēmumu ir nepatiesi, un attiecīgi nepareiza ir arī rīcība. Otra šī ieraduma puse – esam iedomājušies, ka protam lasīt domas, un it kā zinām, kāpēc citi cilvēki dara to, ko viņi dara, vai domā to, ko domā. Atkal nepareizi, turklāt pašos pamatos. Tieši šī muļķība grauj attiecības vairāk nekā jebkas cits.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Nedramatizē. Daudzi izpūš nāvīgi bīstamas katastrofas no sīkām neveiksmēm un attiecīgi un tām reaģē. Ieradums uzpūst no mušas ziloni rada trauksmi, kas ir vai nu lieka, vai pelnījusi tik maz uzmanības, ka nebūtu par ko uztraukties. Kāpēc viņi tā dara? Kas lai to zina? Varbūt tāpēc, lai izskatītos un justos svarīgāki. Jebkurā gadījumā tas ir tikpat stulbi, cik kaitīgi.

4. Neizdomā noteikumus. Milzīga daļa no visiem tiem “vajag” un “man jādara”, ar kuriem tu nēsājies apkārt, visticamāk, ir bezjēdzīga. Viss, ko tas dod, ir nervozitāte un vainas sajūta. Kam tas vajadzīgs? Spriežot pēc šiem iztēlotajiem noteikumiem, tu piesārņo smadzenes ar nevajadzīgiem šķēršļiem un bērnišķīgiem noteikumiem. Bet, kad tu centies pārnest šos noteikumus uz citiem, tu pārvērties par biedējošu, nūģīgu burta kalpu vai pašpārliecinātu fanātiķi.

5. Izvairies no stereotipiem un “birkām”. Paša izrunātie vārdi var izrādīties klupšanas akmens. Negatīvs un kritisks runasveids rada tādu pat domāšanu. Cenšoties iestūķēt lietas noteiktās kategorijās, tu pārstāj redzēt to patieso nozīmi, ar to pašu ierobežojot savu domāšanu līdz absolūtai nelietderībai. Pārliecinies par visu katru reizi no jauna. Neliec birkas. Un būsi pārsteigts par to, ko ieraudzīsi!

6. Neesi perfekcionists. Dzīve nav tikai “melnais vai baltais” vai “viss vai nekas”. Vairākumā gadījumu “pietiekami” to arī nozīmē, ka pietiek. Ja meklēsi ideālu darbu, tu, visticamāk, to nekad neatradīsi. Turklāt visi citi darbi izskatīsies sliktāki nekā tie ir patiesībā. Ja meklēsi ideālas attiecības, ļoti iespējams, pavadīsi visu dzīvi vientulībā. Perfekcionisms ir garīga saslimšana, kas tev neļauj baudīt dzīvi, bet katru reizi liek doties meklēt to, kā nemaz nav.

7. Nevispārini. Viena divas neveiksmes vēl nav pastāvīgas izgāšanās pazīme. Bet nejaušs triumfs nepārvērš tevi par ģēniju. Viens notikums – labs vai slikts – vai pat divi trīs līdzīgi notikumi ne vienmēr ir ilgstošas tendences pazīme. Kā likums, lietas ir tādas, kādas tās ir, un ne vairāk.

Reklāma
Reklāma

8. Neņem visu pie sirds. Vairākums cilvēku, pat draugi un kolēģi, nedomā un nerūpējas par tevi 99% sava laika. Daudzi cilvēki tavā uzņēmumā vai tavi kaimiņi droši vien par tevi nav pat dzirdējuši. Starp citu, arī nemaz nevēlas neko par tevi uzzināt. Dzīves kāpumi un kritumi, citu cilvēku sirds siltums vai vienaldzība nekādi neattiecas personīgi uz tevi. Ja viņi izliksies, ka tā ir, tu tikai jutīsies nelaimīgāks nekā tev vajadzētu justies.

9. Netici emocijām. Tas, ko tu jūti, ne vienmēr ir drošs rādītājs tam, kas notiek patiesībā. Vienkārši tas, ka tu to jūti, vēl nenozīmē, ka tā ir patiesība. Reizēm emociju cēlonis var būt nogurums, izsalkums, aizkaitinājums vai pat vienkārši iesnas. Vai tu jūties labi, vai slikti – nākotne no tā nemainīsies. Jūtas var būt patiesas, bet tās nav patiesība.

10. Nepadodies apātijai. Trenējies būt optimists. Ja gaidīsi no dzīves un darba sliktas lietas, tu tās atradīsi. Negatīvs noskaņojums nozīmē to pašu, ko skatīties uz pasauli caur kropļojošām, netīrām brillēm. Tu pamanīsi tikai trūkumus, nepievēršot uzmanību nekam citam. Tas ir vienkārši pārsteidzoši, kā var ieraudzīt to, kā nav, ja vien kārtīgi pameklē. Un, protams, ja sāksi meklēt pozitīvas lietas, atradīsi arī tās.

11. Nedzīvo pagātnē. Šis padoms ir svarīgākais no visiem: aizmirsti, kas bijis, un dzīvo tālāk. Visvairāk dusmu, vilšanās, nelaimju un izmisuma šajā pasaulē rodas no cilvēkiem, kas turas pie veciem pāridarījumiem un problēmām. Jo vairāk tu grozīsi tās savā prātā, jo lielākas tās izskatīsies, un jo sliktāk jutīsies tu pats. Necīnies pret nelaimi. Aizmirsti un dzīvo tālāk. Dari tā, un ar to pašu laupīsi neveiksmei tās ievainojošo spēku.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.