11 gadu vecam bērnam trīs gadu laikā 30 reizes noteikta nepareiza diagnoze 20
11 gadus vecā Tia Gordona tika ievietota slimnīcā kā “ārkārtas gadījums”, lai gan ārstus bija apmeklējusi ļoti daudz. Meiteni, kurai bija diagnosticētas dažādas slimības, ieskaitot kuņģa kaites, migrēnas, ūdens trūkumu organismā un sliktu redzi, mediķi bija novērtējuši jau apmēram 30 reizes, bieži vien iesakot lietot paracetamolu, pirms viņai paziņoja, ka viņai ir smadzeņu audzējs. par šo situāciju plašāk raksta DailyMail.
Viņas māte, Imodžena Dārbija, trīs gadus bija meklējusi palīdzību saistībā ar Tias migrēnu un vemšanu, pirms viņai tika paziņots, ka magnētiskā rezonanse būs jāgaida vismaz astoņus mēnešus. Tikai tad, kad Tias stāvoklis sāka ietekmēt meitenes līdzsvaru un spēju staigāt, viņai tika veikta ārkārtas skenēšana. Tā atklāja, ka viņai ir jau 3,5 cm liels smadzeņu audzējs.
“Vairāk nekā trīs gadu laikā es vedu Tiu pie ārstiem, bet viņai atteica veikt magnētisko rezonansi, viņu atteica apmeklēt neatliekamās palīdzības pediatri, viņai četras reizes nomainīja brilles, viņai tika doti medikamenti un viņai bija pat asistents, kad vairs nevarēja pastaigāt,” savas bēdas izklāsta mamma.
Pirmo reizi Dārbijas kundze Tijas simptomus pamanīja Covid bloķēšanas laikā 2020. gada martā, kad Tia sāka slimot. meitene bija slima ik pēc dažiem mēnešiem, tad reizi mēnesī, tad biežāk. Kamēr Tiai parādījās jauni simptomi, tostarp stīvs kakls, ko ārsti apgalvoja, ka tas ir saistīts ar to, kā viņa gulēja, un nosūtīja viņu pie fizioterapeita.
Tad ārsti piekrita mātes sirdsmieram uztaisīt magnētisko rezonansi, bet gaidīšanas rinda bija 8 mēnešus gara. Tikmēr Tia lielāko daļu rītu jutās slima un vēma katru dienu no 2023. gada novembra līdz 2024. gada janvārim, līdz vairs nespēja noturēt līdzsvaru – viņai krita viss no rokām ārā un meitene nevarēja noiet taisni.
Tikai tad tika veikta ārkārtas skenēšana, kurā atklāja Tia audzēju. Tas ir pilocītiskā astrocitoma – visizplatītākais bērnu smadzeņu audzēja veids. Tia tika operēta 10 stunduas, un labdabīgais audzējs tika izņemts.
Tagad jauniete joprojām ļoti gurst un joprojām var būt nelīdzsvarota, nākamos piecus gadus viņai regulāri tiks veikta skenēšana ik pēc trim mēnešiem, un viņai tiek veikta fizioterapija, kā arī regulāri jātiekas ar neirologiem.
Kas ir pilocītiskā astrocitoma?
Astrocitoma ir smadzeņu audzējs, kas aug no astrocītu smadzeņu šūnām. Tie veido apmēram trešdaļu no Apvienotajā Karalistē diagnosticētajiem smadzeņu audzējiem un visbiežāk sastopamajiem primārajiem smadzeņu audzējiem.
Tā kā šie audzēji aug no šūnām, kas ir svarīgas informācijas apstrādē smadzenēs, tie var traucēt tās smadzeņu apgabala darbību, kurā tie aug.
Pilocītiskās astrocitomas mēdz augt smadzenītēs. Šī ir smadzeņu zona, kas kontrolē līdzsvaru. Tomēr tie var augt arī optiskajos ceļos, kas ir saistīti ar redzi.
Simptomi ietver:
Galvassāpes
Grūtības runāt
Redzes izmaiņas, piemēram, redzes dubultošanās vai neskaidra redze
Kognitīvās grūtības, piemēram, problēmas ar domāšanu vai atcerēšanos
Krampji (epilepsija)