11 augi, kas palīdz, ja ir pazemināts asinsspiediens 0
Ne tikai ženšeņš un kafija
Hipotonija jeb pazemināts asinsspiediens ir organisma vispārēja tonusa pazemināšanās. Tā var pavadīt cilvēku visu mūžu, bet var arī pārvērsties savā pretmetā. Hipotoniju neuzskata par slimību, bet gan par kādas slimības pazīmi vai konkrētā organisma īpatnību, jo nosliece uz pazeminātu asinsspiedienu var būt iedzimta.
Pazemināts asinsspiediens izpaužas kā biežas galvassāpes, ģīboņi, pastāvīgs nogurums un vājums, miegainība, slikta dūša, nepatīkamas sajūtas sirds apvidū, elpas trūkums, sirdsklauves. Tam visam pievienojas zema asinsrades aktivitāte un sievietēm – stipras mēnešreizes, kas pazemina hemoglobīna līmeni asinīs. Organisma vispārējā tonusa pazemināšanās dēļ cilvēks staigā un strādā kā aizmidzis.
Vienkāršākais līdzeklis, ko hipotoniķi praktizē – stipras tējas vai kafijas dzeršana, kā arī stimulējošu preparātu, kas gatavoti no žeņšeņa, zeltsaknes, leizejas saknes vai citronliānas, lietošana, taču to pārmērīga izmantošana var izraisīt bezmiegu, nervu sistēmas traucējumus un stenokardiju. Dabā ir daudzi augi, kas ne tik daudz paaugstina organisma vispārējo tonusu, bet vairāk iedarbojas uz asinsvadus regulējošiem centriem, tonizē asinsvadu sieniņas un pastiprina sirds spēku.