Publicitātes foto

10 vienkārši padomi, kas palīdzēs kļūt par rīta cilvēku 0

Dažreiz pat jābrīnās, ka sešos no rīta mums vispār ir spēka pacelt no galda melnas kafijas krūzi, tomēr jāteic, ka arī agriem rītiem ir savi plusi, kurus bieži palaižam garām, jo labāk izvēlamies tik silto gultu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Neskaitāmi pētījumi, kuros piedalījās dažādu universitāšu studenti, liecina, ka tie, kuri mostas agrāk, jūtas daudz optimistiskāki un produktīvāki, kā tie, kas rīta cēlienu lepni pavada gultā. Tajā pat laikā tā sauktie rīta cīruļi mēdz būt daudz strādīgāki par nakts pūcēm. Citi pētījumi rāda, ka tieši tie, kas mostas agrāk, studiju laikos saņēmuši augstākas atzīmes, nekā tie, kas aktīvi ir tumsai iestājoties. Patiesību sakot, īsti jau nav skaidrs, cik patiesi tas ir un vai tiešam agrie rīti mums ļauj uz dzīvi pavērties ar pozitīvāku skatu un nopelnīt labas atzīmes, vai saņemt atzinīgus vārdus.

Iespējams, rīta cilvēki vienkārši visur ierodas laikus un nekad nekavē, salīdzinājumā ar miegu mīlošiem cilvēkiem. Kas to, lai zina! Tomēr pastāv dažādi veidi, kā arī tu vari padarīt rītu produktīvāku un rīta kafiju baudīt nedaudz agrāk, ar nedaudz plašāku smaidu un nedaudz pozitīvāku skatu uz tuvojošos dienu.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Izgulies. Pašsaprotams un jau zināms fakts? Tā gan, tomēr melots šajā gadījumā nav. Izgulēšanās un tik svarīgās 7-8 stundas miega no rīta ļaus pamosties daudz vienkāršāk. Padoms: ja vēlies laikus iemigt, datoru un viedierīces noliec malā.

2. Paliec konsekvents. Ik rītu mosties vienā un tajā pašā laikā. Modinātāju uz pulksten astoņiem atstāj arī brīvdienās. Sākumā noteikti būs grūti, tomēr ar laiku kļūs vieglāk, vēlāk saprotot, ka modinātājs pat vairs nav vajadzīgs. Ķermeņa iekšējais pulkstenis visu izdarīs tavā vietā.

3. Sāc pamazām. Izvēlies laiku, kurā vēlies pamosties. Gribēji septiņos no rīta, bet sanāca astoņos? Nekas. Nākamajā reizē uzliec modinātāju 7:45 un ik dienas modinātāja laiku pietuvini sev vēlamajam. Drīz vien jau spēsi pamosties arī septiņos.

4. Aizmirsti par pogu “atlikt”. Šāda miega traucēšana patiesībā krasi ietekmē tavu miega ciklu, precīzāk REM (Rapid Eye Movement) jeb miegu ar ātrajām acu kustībām. Šajā laikā posmā ķermenis ir paralizēts, taču smadzenes ir ļoti aktīvas. Līdz ar to, lieks modinātāja signāls var ietekmēt mūsu smadzeņu darbību, vēlāk traucējot izziņas procesus.

5. Izvēlies kaut ko priecīgu. Aizmirsti par šausminošiem modinātāja signāliem. Tā vietā izvēlies skaņas/dziesmas, kas tevī rada pozitīvas emocijas.

6. Ielaid istabā gaismu. Pētījumi liecina, ka gaisma un rīta saule ļauj labāk pamosties. Tādēļ uz nakti neaizver žalūzijas vai baudi kafijas krūzi uz balkona, sveicinot kaimiņus. Tiesa, tumšajos ziemas rītos to izdarīt būs neiespējami.

7. Ēd brokastis. Miegainums nepazudīs tikai no tā, ka izdzersi kafijas krūzi. Pat viens banāns vai sviestmaize spēs atmodināt ķermeni un sniegt enerģiju. Jāpiemin, ka brokastis uzlabos arī prāta darbību.

Reklāma
Reklāma

8. Dodies pasportot. Aktivitātes ļaus lieliski pamosties un sniegs vajadzīgo enerģijas lādiņu. Pietiks arī ar pāris minūšu skrējienu parkā vai jogas saules sveicienu.

9. Palutini sevi. Ik vakaru sagatavo sev balvu, kas gaidīs tevi ik rītu, kad pamodīsies, piemēram, augļu salāti vai karsta vanna.

10. Gluži vienkārši dari to, kas darāms. Dažreiz mums sevi vienkārši ir jāpiespiež izdarīt to, ko nevēlamies.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.