10 veidi, kā stiprināt savu imunitāti pret vīrusiem 7
Mūsu imūnsistēma ir lielisks ierocis cīņā pret saslimšanām, aizsargājot mūs pret slimību izraisošiem mikroorganismiem, tomēr reizēm kāda iemesla dēļ tas nenostrādā un saslimstam tāpat. Cilvēka imūnā sistēma ir ļoti sarežģīta un nav viena vienkārša veida, kā to uzlabot, tomēr dažādi veselīgi ikdienas ieradumi var palīdzēt tavai imunitātei būt spēcīgākai cīņā pret vīrusiem.
Laba imunitāte ir tiešā veidā saistīta ar labu veselību. Par imunitāti sauc cilvēka organisma neuzņēmību jeb spēju pretoties slimību mikrobiem, baktērijām un citiem nelabvēlīgiem svešķermeņiem. Ko mēs varam darīt, lai palīdzētu savai imunitātei būt stiprākai?
1. Veselīga diēta
Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai imunitāte būtu spēcīga un gatava cīņai, ir sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs. Centies uzņemt svaigus dārzeņus un augļus, proteīnu un veselīgos taukus, un ierobežo cukura patēriņu ikdienā.
Atceries, ka vitamīni imunitātei ir ļoti būtiski, tāpēc seko līdzi savai diētai, un tās vielas, ko neizdodas uzņemt caur pārtiku, vari lietot papildus, ja nepieciešams.
Piemēram, A vitamīns ne vien veicinās normālu imūnsistēmas darbību, bet arī palīdzēs uzturēt normālu redzi un ādas veselību. Tāpat arī C vitamīns veicina normālu imūnsistēmas un nervu sistēmas darbību un palīdz samazināt nogurumu un nespēku.
Iespējams, tavam organismam papildus vajadzīgi arī citi, piemēram, E, K vai B grupas vitamīni, tomēr pirms jebkādu uztura bagātinātāju lietošanas noteikti konsultējies ar savu ārstu, lai zinātu, kuras vielas jau pietiekami uzņem ar pārtiku, bet kuras lietot papildus.
2. Saules gaisma
Kā zināms, saulīte mūs ne vien silda un iepriecina, bet arī sniedz tik svarīgo D vitamīnu, ko caur pārtiku uzņemt ir grūtāk.
Ja vairākas reizes nedēļā atrodi iespēju uzturēties saules staros 10-30 minūtes, ar to varētu pietikt, lai D vitamīns organismā būtu veselīgā līmenī, bet, diemžēl, mūsu platuma grādos tas bieži vien nav iespējams. Tādā gadījumā jāķeras pie D vitamīna kapsulām vai pilieniem, ko ieteicis ārsts.
3. Labs miega režīms
Pareizais miega daudzums dara brīnumus ķermenim, it īpaši tad, ja miegs ir kvalitatīvs.
Pieaugušam cilvēkam naktī vajadzētu gulēt vismaz 7 stundas, un lai uzlabotu miega kvalitāti, pirms gulētiešanas atceries neēst, neuzņemt alkoholu un kofeīnu, kā arī nelietot viedierīces vismaz stundu pirms miega.
4. Fiziskās aktivitātes
Regulāra izkustēšanās nāks talkā imūnsistēmas stiprināšanai. Tas nenozīmē maratonu skriešanu vai obligātu svaru cilāšanu sporta zālē, lai gan arī tas, protams, nenāks par ļaunu.
Parastam cilvēkam pietiks ar vienkāršām pastaigām svaigā gaisā, tāpat arī pastaipīšanās un vingrošana nāks par labu imunitātei.
5. Mazāk stresa
Protams, no stresa izvairīties pilnībā nav iespējams, bet labāk pēc iespējas samazināt stresu izraisošos faktorus. Katru dienu atvēli laiku atpūtai, lai uzkrātu spēkus un uzlabotu pašsajūtu.
Šeit talkā var nākt meditācija un vienkārši elpošanas vingrinājumi.
6. Kaitīgo ieradumu atmešana
Visiem zināms, ka alkohols un nikotīns organismam nodara pāri un apgrūtina imūnsistēmas darbu.
Kontrolēta alkoholisku dzērienu lietošana mazos daudzumos nebūs pats ļaunākais, ko vari sev nodarīt, bet smēķēšana gan ir tāds ieradums, no kura ieteicams atteikties pavisam.
7. Svara kontrole
Ja ēdīsi veselīgi un atradīsi laiku fiziskām aktivitātēm ikdienā, liekajam svaram nevajadzētu būt nopietnai problēmai tavā dzīvē.
Ja nepieciešams, seko līdzi ikdienā uzņemtajām un patērētajām kalorijām un nebaidies no atklātas sarunas ar ārstu vai dietologu, ja šķiet, ka svars ir kļuvis par problēmu.
8. Vakcīnas
Seko līdzi tam, vai saņemtas visas vecumam nepieciešamās vakcīnas. Tāpat vari vakcinēties arī pret gripas vīrusu.
Šeit jāpiemin, ka šajā gripas sezonā, kas sākas ar 2021. gada rudeni, noteiktu riska grupu pārstāvji varēs saņemt valsts apmaksātas pretgripas vakcīnas.
9. Higiēna
Daudzi cilvēki ir novērojuši, ka kopš regulāras sejas masku lietošanas publiskās vietās un biežākas roku mazgāšanas un dezinficēšanas slimības tos piemeklē retāk.
Tā vietā, lai ļautu imūnsistēmai cīnīties ar nevēlamajiem vīrusiem, varam veikt preventīvos pasākumus un nejaukajiem mikrobiem un baktērijām nemaz neļaut tikt sev klāt.
10. Ūdens
Organisma labsajūtai vajadzīgs ne vien pareizs uzturs, bet arī pietiekams ūdens patēriņš. Centies sev blakus vienmēr turēt ūdens glāzi vai pudeli, lai padzerties būtu vieglāk un sanāktu biežāk.
Ja vēlies iegādāties vitamīnus un minerālvielas, kas palīdzēs stiprināt tavu organismu, lieti noderēs InternetAptieka.lv aptieka internetā. Ja ir gadījies saslimt ar COVID-19, tad InternetAptieka.lv veic bezmaksas bezkontakta piegādes un var nodrošināt ar visu nepieciešamo slimības monitorēšanai un uzveikšanai.
Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!