6. Cik viegli ir pašam ieklāt laminātu? Ieklāšana ir rūpīgs darbs, taču tā nav sarežģīta un ir paveicama paša spēkiem – atliek vien ievērot norādes instrukcijā vai prasīt padomu pārdevējam veikalā. 0
7. Kādi darbarīki nepieciešami? Lai ieklātu laminātu, nepieciešams zāģis, āmurs vai gumijas āmurs, mērlente, līmeņrādis, zīmulis, kā arī neliels koka klucītis lamināta dēļu piesišanai, lai tos savstarpēji ciešāk savienotu, un distanceri, ko izmanto pie sienām. Distanceriem var izmantot arī lamināta atgriezumus, jo dēļu biezums lielākoties ir līdzīgs (8–10 mm) atstarpei, kāda jāatstāj no sienas. Pēc lamināta ražotāju norādījumiem, pamata grīdai pieļaujams 1 mm/m2 nelīdzenums.
8. Kas ir lamināta zemslāņa materiāls? Laminātu, tāpat kā lielu daļu citu grīdas segumu, neliek tieši uz betona, jo tas ir auksts un bieži vien arī nelīdzens. Apsildāmajām grīdām var izmantot jebkura veida laminātu. Seguma kalpošanas mūžs ir atkarīgs no pamata līdzenuma. Lai gan pastāv dažāda biezuma materiāli zemslānim, tie ne vienmēr ir glābiņš nelīdzenām grīdām.
Apsildāmajām grīdām tiek ražoti speciāli materiāli ar mazu siltuma pretestību. Raivis Gulbis stāsta, ka saskaņā ar Eiropas Lamināta ražotāju asociācijas nosacījumiem zemslāņa materiāls nedrīkst pārsniegt siltuma pretestības koeficientu 0,075 m2K/W. Mazāks koeficients būs piemērotāks grīdai ar ūdeni apsildāmajām grīdām.
9. Kā piemeklēt atbilstīgas grīdlīstes? Ļoti iespējams, ka jau ieklātam laminātam nebūs pieejamas identiskas grīdlīstes un grīdas segumam līdzīgu toni nāksies meklēt atgriezumos, ja tādi ir. Par grīdlīstēm nevajadzētu aizmirst grīdas seguma iegādes brīdī, jo pēc tam to izdarīt būs grūtāk.
10. Lamināta kopšana. Kā jebkurai virsmai, arī lamināta grīdai ir speciāli kopšanas līdzekļi, piemēram, īpašs vasks, ko iestrādā ar pulējamo mašīnu. Grīdas segums jāievasko vismaz reizi vai divas reizes gadā. Ikdienas uzkopšanā nevajadzētu izmantot trauku mazgājamo līdzekli vai kaut ko līdzīgu, jo to sastāvā ir sāļi, sārmi un citas vielas, kas bojās dēlīšus.
Grīdas segumu eksperts Raivis Gulbis atgādina, ka segums jāmazgā nevis ar slapju, bet gan samitrinātu grīdas lupatu vai birsti. Pēc tam der noslaucīt ar sausu lupatu, lai uz lamināta nepaliktu pat visniecīgākā mitruma daļiņa.