10 skarbas, bet patiesas atziņas: kāpēc cilvēki attiecībās neprot būt laimīgi? 1
Slavenā psihologa Mihaila Labkovska atziņas par katru no mums:
1. Sieviešu lielākā problēma nav tajā, ka viņš uzvedas kā āzis. Iemesls ir tajā, ka viņai ir neiroze, kas pieprasa “izeju”. Un šai izejai ir nepieciešams cilvēks un attiecības, kurā viņa varētu ciest.
2. Ja viens cilvēks otram cilvēkam aizstāj veselu pasauli, tas nozīmē to, ka šim cilvēkam nemaz nav pašam savas pasaules.
3. Laimīgas ģimenes dzīves un laba seksa noslēpums attiecībās ar vienu cilvēku ir tikai viens – stabila psihe. Kad cilvēkam ir stabila psihe viņš ir spējīgs nodzīvot ar vienu partneri visu dzīvi. Un mīlēt tikai viņu.
4. Kad stjuartes lidmašīnā demonstrē glābšanās veidus, ko viņas saka par skābekļa maskām? “Ja jūs ceļojat kopā ar bērnu, vispirms uzlieciet masku sev, bet tikai pēc tam bērnam.” Tajā ir visa “sāls”! Visi cenšas palīdzēt sākumā bērnam, bet paši kļūst psiholoģiski nestabili. Tā tas nestrādā. Ja jūs tiešām vēlaties palīdzēt bērnam, vispirms tieciet galā pats ar sevi.
5. Veselīgi cilvēki vienmēr akcentē paši sevi, bet neirotiķi – attieksmi pret sevi.
6. Sievietei nav attiecībās jāpacieš lietas, kas viņai nepatīk. Viņai uzreiz par to ir jāsaka, un, ja vīrietis nav gatavs mainīties, viņai ar viņu ir jāšķiras. Tieši tik vienkārši.
7. Vientulība nenozīmē to, ka ap jums nav mīlestības. Vientulība nozīmē emociju trūkumu pašam pret sevi, turklāt jau kopš agras bērnības.
8. Vienīgais periods cilvēka dzīvē, kad viņš ir objektīvi atkarīgs un kad viņu var uzskatīt par “ķīlnieku” savā dzīvē ir bērnība un atkarība no vecākiem. Šis periods salīdzinoši nav ilgstošs. Pārējos gadījumos šāda cilvēka atkarība citos viņa dzīves periodos ir viņa personīgā izvēle.
9. Ja sievietei nepatīk, kā vīrietis uzvedas attiecībās, nevajag meklēt iemeslus vai attaisnojumus viņa uzvedībai. Situācijas, kad “viņš nepiezvanīja” meitenei ar veselīgu pašapziņu nozīmē attiecību beigas, bet meitenei, kurai tās pietrūkt – mīlestības sākumu.
10. Vienīgā man zināmā efektīvā ģimenes terapija – tā ir šķiršanās. Tikai vienu ģimenes terapijas veidu es uzskatu par patiešām efektīvu – psihologa apmeklēšana pēc šķiršanās. Diemžēl savā praksē to izmanto ļoti maz psihologu un vēl mazāk pāru.