10 sarežģītas situācijas darba intervijas laikā 0
Darba intervija dažreiz var kļūt par bēdīgas pieredzes gūšanas vietu, tāpēc vajadzētu sagatavoties, kā izkļūt no iespējamajām nepatīkamajām situācijām.
1. Slikts intervētājs
Ne jau katrs kadru daļas speciālists zina, kādas ir efektīvas intervēšanas metodes. Slikts intervētājs var būt izklaidīgs, neieinteresēts vai nesagatavojies. Viņš var nelaist pie vārda darba meklētāju vai arī uzdot neiederīgus vai pat nelikumīgus jautājumus. Varbūt pat viņš nav izlasījis tavu CV un nekā nevar atrast to savā dokumentu kaudzē, tāpēc nezina, ko pajautāt. Esi gatavs piedāvāt viņam CV kopiju ar vārdiem: “Vai varu jūs iepazīstināt ar savas karjeras svarīgākajiem momentiem?”
2. Pastāstiet par sevi
Protams, tas drīzāk ir nevis jautājums, bet aicinājums rīkoties. Tas ir viens no visbiežāk uzdotajiem, tomēr joprojām biedē intervējamos. Tavai atbildei jābūt īsam tās informācijas izklāstam, kura tieši attiecas uz vēlamo darbavietu. Stāstam jābūt secīgam, loģiskam, nevajag pārlēkt no vienas tēmas uz otru. Citiem vārdiem sakot – pārdod sevi!
3. Jautājums par vājībām, trūkumiem
Vispārpieņemts ir uzskats, ka atbildē jācenšas pārvērst kādu tavu vājību par priekšrocību. Piemēram: “Esmu cilvēks, kas cenšas visu izdarīt perfekti, tāpēc man reizēm ir grūtības uzticēt daļu paveikt citiem, jo man liekas, ka neviens tik labi kā es to neizdarīs un man pašam pēc tam vajadzēs pārbaudīt paveikto”. Tomēr tāda atbilde jau varētu būt pārāk izplatīta un tāpēc nešķist ticama. Cits variants: stāstīt par trūkumiem, kas nekādā veidā netraucētu vēlamā darba pienākumu veikšanu vai arī sacīt, ka tādu trūkumu, kas traucētu darbā, nav. Vēl labāks variants – stāstīt par trūkumiem, kurus esi pārvarējis, pateicoties savam gribasspēkam.