10. oktobrī bezmaksas nodarības ar psihoterapeitiem un mūzikas terapeitiem 0
10. oktobrī, Pasaules garīgās veselības dienā, Jūrmala aicina apmeklēt bezmaksas nodarbības garīgās veselības uzlabošanai, ko piedāvā klīnika “Dzintari” (Mežsargu ielā 4/6). Plkst. 9.00 interesenti var apmeklēt ārstniecisko vingrošanu, plkst. 10.00 – mākslas terapijas nodarbību un plkst. 11.00 uzmanības un apziņas aktivizācijas treniņu. Plkst. 11.45 notiks lekcija “Savu robežu atpazīšana”, plkst. 12.40 nodarbība ķermeņa relaksācijai, plkst. 13.30 mūzikas terapijas nodarbība un dienas noslēgumā, plkst. 14.20, gonga terapija, meditācija. Uz nodarbībām aicināti iepriekš pierakstīties pa tālruni 29549983.
Klīnikas “Dzintari” klīniskā psiholoģe, psihoterapeite Elīna Zariņa rudenī aicina izmēģināt, atklāt un izmantot iespējas savas garīgās veselības uzlabošanai un labsajūtas veicināšanai.
• Esiet fiziski aktīvi! Emocijas un domas ir tieši saistītas ar ķermeni. Ja ļauj notikt izmaiņām fiziskajā pašsajūtā, tās notiks arī emocijās un domāšanā. Ja sāk parādīties apātiskais „neko negribu”, – kustieties, vingrojiet, dejojiet. Izmēģiniet jogu, pilates, baseinu, atrodiet sev patīkamāko veidu, kā sniegt ķermenim kustību prieku.
• Ēdiet apzināti, veselīgi un skaisti! Plaši pieejamo informāciju par veselīgu ēšanu īstenojiet darbībā. Rudenī dzeriet augļu un dārzeņu sulas. Skaisti noformējiet ēdienu un galdu un ļaujiet sev apzināti izbaudīt gan ēdiena garšu, gan tā noformējumu.
• Gūstiet jaunu pieredzi! Izmaiņas un jauni iespaidi ir absolūta nepieciešamība attīstībai. Iekšējais līdzsvars patiesībā ir nemitīga kustība, tādēļ, apgūstot jauno, dodiet sev jaunus impulsus –nogaršojiet jaunu ēdienu, izmēģiniet citāda stila apģērbu, veiciet pārmaiņas savā mājā. Iepazīstiet jaunus draugus, apmeklējiet jaunas vietas.
• Esiet radoši! Atveriet un apziniet savu radošo potenciālu, atklājiet sev jaunus hobijus. Zīmējiet, veidojiet, dziediet, dejojiet, spēlējiet teātri, studējiet jaunas nodarbes. Var veikt remontu mājās, var krāsot mandalas – radīt un piedzīvot procesa nomierinošo efektu.
• Baudiet mākslu un kultūru! Bagātinieties, baudot citu cilvēku radīto. Laba grāmata, kino, gleznas un mūzika. Izdzīvojiet visas emocijas, veidojot spēku redzēt cauri nebūšanām un pelēkai dienai.
• Esiet laipni, iecietīgi un labestīgi! Sakiet labus, atzinīgus, stiprus un uzmundrinošus vārdus! Pozitīvi pārsteidziet cilvēkus un piedzīvojiet viņu prieku un pateicību. Uzdrīkstieties būt laipni, jūtīgi, izrādiet cieņu pret citiem un izsakiet to vārdos.
• Dodiet sev laiku būt kopā ar patieso sevi! Būt kopā ar sevi nozīmē apzināties un pieņemt sevi gan laimīgu, stipru, mērķtiecīgu, mīlošu, gan nelaimīgu, nogurušu, padevušos vai dusmīgu. Kā sākt šo sevis pieņemšanu? Noteikti ar labestību, iecietību un cieņu pret šo tik dažādo sevi – runājot pašam ar sevi tiešā veidā, jautājot un atbildot sev godīgi, pieņemot un izprotot savus motīvus, emocijas, rīcību un nenosodot, bet nomierinot sevi un tad meklējot labākus risinājumus; rakstot dienasgrāmatu vai uzticoties draugam, kurš prot uzklausīt.
• Smejieties! Meklējiet un izbaudiet humoru, arī pats sevī. Esiet ar cilvēkiem, kuriem ir laba humora izjūta. Jokojiet pats un sasmīdiniet citus. Smiekli mēdz būt lipīgi. Pateicieties tam, kurš izraisīja prieku un smaidu. Tas stiprinās gūtā vērtību jums abiem.