10 neticami fakti par miegu un cilvēkiem: tā ir patiesība! 0
Miegs ir ārkārtīgi būtiska cilvēka dzīves sastāvdaļa. Nav noslēpums, ka miegs ir arī labas veselības garants. Taču ir dažas lietas, par kurām jūs pat nenojautāt – kas ar mums notiek miegā!
Lūk, daži neticami fakti par miegu, kas nav mīti!
1. Zīdaiņi vecākiem “nozog” aptuveni 1055 stundas miega
Jaunie vecāki vidēji sev atņem 44 dienas miega gadā, auklējot jaundzimušus bērniņus un midzinot viņus.
2. Cilvēki var gulēt ar atvērtām acīm
Lai arī, cik neticami tas neizklausās, tā ir patiesība. Šāda parādība, saprotams, ir ļoti reta un tā ir saistīta ar neiroloģiskiem miega traucējumiem.
3. Jo augstāk kalnos, jo mazāk miega
Tas ir saistīts ar skābekļa daudzumu. Kalnos, kas atrodas 4 km virs jūras līmeņa ir daudz grūtāk likt sev iemigt, nekā tad, kad jūs atrodaties “normālā” augstumā. Tamdēļ ir jābūt ļoti uzmanīgiem gan dodoties pārgājienos, gan izvēloties slēpošanas trases un viesnīcas tajās.
4. Daži cilvēki redz tikai melnbaltus sapņus
Saskaņā ar pētījumiem, 12% cilvēku nekad neredz krāsainos sapņus. Pārsteidzoši, taču agrāk, kad katrā mājsaimniecībā nebija krāsaino televizoru, šo cilvēku daudzums, kas redz tikai melnbaltus sapņus, sastādīja pat 75%!
5. Cilvēks ir vienīgā dzīvā būtne, kas spēj “atlikt” miegu uz vēlāku laiku
Neviena dzīva būtne nespēj neaizmigt tad, kad tai nāk miegs. Izņemot cilvēku. Cilvēks var “pārvaldīt” savu ķermeni un spēj izdarīt arī tādu lietu, kā “atlikt” miegu uz vēlāku laiku.
6. 11 dienas – visilgākais periods bez miega
Rendijs Gārdners ir brīvprātīgais, kurš piekrita eksperimentam sevi pārbaudīt un visu mūžu bija cietis no miega traucējumiem. Eksperimenta laikā Rendijam izdevās negulēt 11 diennaktis. Taču atkārtot šo eksperimentu noteikti nevajadzētu, jo, piemēram, 2012.gadā mira kāds ķīnietis, kurš bija izlēmis negulēt 11 dienas tikai tāpēc, lai skatītos futbola čempionātu.
7. Kurlmēmi cilvēki miegā runā ar žestiem
Eksistē neskaitāmi reģistrēti gadījumi, kad cilvēki ir ziņojuši, ka viņu tuvinieki vai bērni, kas ir kurlmēmi, aizmiguši žestikulē.
8. Kad cilvēks guļ, viņš nevar šķaudīt
Jā, šis patiešām ir dīvaini, bet tā ir. Par cik mēs miegā kustamies ļoti maz, putekļu daļiņas nenokļūst nāsis praktiski nemaz, līdz ar to, nav iemesla, lai mūsu deguns gribētu šķaudīt!
9. Nepazīstami cilvēki jūsu sapņos nekad nav nepazīstami
Visi cilvēki, ko jūs redzat savos sapņos patiesībā ir jums “zināmi” – vai nu tie ir TV ekrānā redzēti aktieri vai mūziķi, vai uz ielas satikti cilvēki. Tas tāpēc, ka jūsu smadzenes sapņos nevar “radīt” pilnīgi jaunas personas.
10. Miegā cilvēks “izaug”
Kamēr jūs guļat miegā, jūsu muskuļi ir atslābināti, tāpēc ķermenis kļūst garāks vidēji pat 8 cm. Taču tas ir īslaicīgi, jo dažas stundas pēc pamošanās mēs pārtopam atpakaļ savā “ierastajā” izmērā.