Foto: Pixabay

10 neapstrīdami fakti, kāpēc bērniem ieteicams augt kopā ar mājdzīvniekiem 0

Cik reižu katrs bērns saviem vecākiem ir lūdzis kaķīti vai sunīti? Protams, ka ļoti, ļoti daudz. Iemesli, kāpēc jūs patiešām varētu atteikties var būt saistīti tikai un vienīgi ar jums – ar pieaugušo atbildību: ja jūs neesat drošs, vai spēsiet mājdzīvniekam nodrošināt pietiekoši daudz laika, rūpju un finanšu, protams, ka šo lomu uzņemties nedrīkst. Tomēr, ja esat gatavi uzņemties atbildību par dzīvnieku uz ilgiem gadiem, lūk, šie ir 10 neapstrīdami fakti, kāpēc bērniem ir ieteicams augt kopā ar dzīvniekiem.

Reklāma
Reklāma

1. Bērni iemācās atbildību

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Par dzīvniekiem ir jārūpējas. Iemāciet bērnam piedalīties rūpēs par mīluli – iztīrīt kaķa tualeti, doties kopā ar jums un suni pastaigā, doties uz veikalu, lai iegādātos dzīvniekam barību. Tā bērni iemācīsies atbildību.

Foto: Pixabay

2. Bērni kļūst pārliecinātāki par sevi

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājdzīvnieki bērna acīs ir tas pats, kas citi cilvēki. Bērni cenšas iegūt viņu uzticību un draudzību: viņi ar tiem rotaļājas, sarunājas, pavada ar viņiem daudz laika un uztver viņus tā kā pilntiesīgus ģimenes locekļus. Taču atšķirībā no cilvēkiem, dzīvnieki nevienu nenosoda, nemēdz būt apzināti cietsirdīgi un komunikācija ar viņiem ir lielisks veids, kā bērnam kļūt pārliecinātākam par sevi, kā arī māca komunikācijas prasmes. Protams, atcerieties, ka mazus bērnus atstāt divatā ar dzīvniekiem nedrīkst – kad mazulis vēlas komunicēt ar dzīvnieku, pieaugušajam vienmēr jābūt blakus, un jāuzrauga situācija. Jāņem arī vērā, ka dažkārt bērnu fantāzija un “pētniecības” interese dzīvniekam var kaitēt – to pieļaut nedrīkst: mājdzīvnieks nav eksperimentāls objekts un tas ir jāciena, kas arī jāiemāca saviem bērniem.

Foto: Pixabay

3. Viņi iemācās dalīties

Ikviens bērns savā būtībā ir mazs egoists, taču dalīšanās prasme viņam ļoti dzīvē palīdzēs. Dalīties ar suni vai kaķi ar kādu kārumu bērnam patiks.

Foto: Pixabay

4. Dzīvnieki iemāca bērniem attīstīt noderīgas iemaņas

Piemēram, bērni, kas kopā ar vecākiem dodas staigāt ar suni, pierod to darīt vismaz divas reizes dienā, kas ir ļoti noderīgi veselībai.

Foto: Unsplash

5. Bērniem, kas dzīvo kopā ar dzīvniekiem, ir spēcīgāka imunitāte

Saskaņā ar pētījumiem, bērni, kuru ģimenēs ir arī mājdzīvnieki, ir noturīgāki pret vīrusiem, mazāk slimo un viņiem ir stiprāka imunitāte.

Foto: Unsplash

6. Mājdzīvnieki satuvina māsas un brāļus

Pirmkārt, viņi iemācās dalīt mājdzīvnieka uzmanību starp sevi un māsu/ brāli. Otrkārt, viņi vairāk rotaļāsies visi kopā.

Foto: Unsplash

7. Bērni, kas dzīvo kopā ar mājdzīvniekiem, retāk ir pakļauti astmas riskam

Zinātnieki pagaidām nav atraduši pierādījumus tam, kā tieši tas darbojas, taču pētījumi ir pierādījuši, ka patstāvīgs kontakts ar dzīvniekiem nostiprina bērnu plaušas un samazina līdz minimumam risku saslimšanai ar astmu.

Foto: Pixabay

8. Bērni, kam ir mājdzīvnieki, ātrāk iemācās lasīt

Kad bērni lasa grāmatas pieaugušo uzraudzībā, viņi bieži baidās kļūdīties un patstāvīgi gaida, kad viņus izlabos. Pavisam cita situācija ir, kad viņi grāmatu lasa savam četrkājainajam draugam – viņi zina, ka viņus nerās par atkal nepareizi izlasītu frāzi, kā arī neizlabos, bez tam dzīvnieks taču ir vispacietīgākais klausītājs.

Foto: Pixabay

9. Saskarsme ar dzīvniekiem palīdz cīnīties ar vientulību

Dzīvnieki ir lieliski kompanjoni. Viņi izrāda uzmanību, rotaļājas, dažkārt pat guļ kopā ar bērniem un prasa kārumus. Un vēl, kā jau augstāk minējām, bērni nemitīgi komunicē ar dzīvniekiem, iztēlojoties, ka viņi tiem atbild. Tas viss mazajiem palīdz cīnīties ar vientulības sajūtu.

Foto: Pixabay

10. Dzīvnieki palīdz samazināt trauksmi

Dažkārt bērni dalās ar dzīvniekiem par saviem pārdzīvojumiem, noslēpumiem un lietām, kas viņus uztrauc. Bieži tās ir lietas, ko viņi nestāsta pieaugušajiem. Jo viņi zina, ka četrkājainie draugi nekad viņus nenodos un neizstāstīs tālāk viņu noslēpumus. Tādā veidā dzīvnieki bērniem palīdz samazināt trauksmes sajūtu, kas bērnos bieži vien “uzkrājas”.

Foto: Pixabay

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.