Foto: pexels.com

10 liepājniekiem ar garīga rakstura traucējumiem izstrādā individuālu atbalsta plānu 0

Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests desmit Liepājā dzīvojošām pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem izstrādās individuālus atbalsta plānus sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu saņemšanai, lai veiktu individuālā budžeta modeļa aprobāciju, informē Liepājas pilsētas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Šādu plānu izstrādi paredz šodien domes sēdē pieņemtais lēmums par Liepājas pašvaldības dalību Labklājības ministrijas (LM) īstenotajā Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzfinansētā projektā. Sociālais dienests ir deleģēts slēgt sadarbības līgumu ar LM par projekta īstenošanu.

Izmēģinājumprojekta realizēšanai ir nepieciešams priekšfinansējums 3500 eiro apmērā no Liepājas pilsētas budžeta.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopš pagājušā gada septembra LM sadarbībā ar pašvaldībām ar ESF līdzfinansējumu īsteno līdzīgu individuālā budžeta modeļa izmēģinājuma projektu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecākiem. Izmēģinājumprojekts tiek īstenots desmit Latvijas pašvaldībās, tai skaitā Liepājā, kopā iesaistot 100 bērnus un viņu vecākus, kuri saņem individuālu atbalstu – sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus.

Sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi ir sociālie pakalpojumi (sociālais darbs, sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija un profesionālā rehabilitācija), kas tiek sniegti iedzīvotājiem ārpus sociālajām institūcijām.

Individuālais budžeta modelis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pārvaldības sistēma, lai personai ar invaliditāti pieejamā finansējuma ietvaros iespējami efektīvākā veidā piešķirtu un apmaksātu piešķirtos pakalpojumus noteikto individuālo mērķu sasniegšanai.

Abu izmēģinājumprojektu galvenais ieguvums ir tas, ka pašvaldība kopā ar LM būs piedalījusies jaunas pieejas aprobēšanā un, ja šāds modelis tiks realizēts turpmākā pakalpojumu nodrošināšanā, pašvaldība būs gatava to ieviest, kā arī dalīties ar savu pieredzi un zināšanām. Papildus ieguvēji ir pašvaldības iedzīvotāji, kuri izmēģinājumprojektu laikā ir saņēmuši nepieciešamos pakalpojumus saskaņā ar izstrādātajiem atbalsta plāniem, stāstīja Jākobsone.

Viņa teica, ka pirmajā izmēģinājumprojektā iesaistītās ģimenes pozitīvi novērtē iespēju saņemt aprūpes mājās pakalpojumu un individuālas psihologa konsultācijas, tā mazinot psihoemocionālo spriedzi ģimenēs, ar ko saskaras visas ģimenes, ilgstoši audzinot bērnu ar īpašām vajadzībām. Vecākiem tā bija arī iespēja izzināt vairāk par pieejamajiem valsts apmaksātajiem pakalpojumiem izglītības iestādēs un ārstniecības iestādēs.

Reklāma
Reklāma

Izvērtēšanas komandas speciālisti atzinuši, ka ir izmainījusies bērnu uzvedība, iesaistīšanās mērķtiecīgās nodarbēs. Izmainījies arī ģimenes psihoemocionālais fons, saņemot pakalpojumus ģimenes atbalsta spēju stiprināšanai. Plānos iekļautie atbalsta pakalpojumi tiek īstenoti dažādos veidos – gan kā atsevišķas mērķtiecīgas konsultācijas, gan kā regulāras nodarbības bērnam vai vecākiem, vai visiem kopā pie speciālistiem, gan kā pakalpojumu kurss.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.