10 kļūdas, veidojot interjeru. Vai vienmēr pašam izdosies visu paveikt labāk un lētāk? 2
Indulis Burka, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
Plānojot remontu, vienmēr šķiet, ka pašam izdosies visu paveikt labāk un lētāk, atrast labākos risinājumus, kas apmierinās ilgtermiņā, un iztikt bez speciālistu konsultācijas. Tomēr bieži vien gadās kļūdīties, un rezultāts neapmierina. Apskatīsim desmit biežāk pieļautās kļūdas.
1. Pārāk daudz spīdīgu virsmu
Vēl pirms kāda laika spīdīgas, lakotas mēbeļu virsmas bija ļoti populāras. Taču tās glīti izskatās vien reklāmas bukletos. Realitāte ir pavisam cita, īpaši virtuvē, mājoklī, kurā ir bērni un mājdzīvnieki. Jau pavisam drīz pēc virsmu spodrināšanas tās atkal kļūst netīras un noklātas ar neskaitāmiem pirkstu nospiedumiem un putekļu kārtiņu. Ja nu bez lakotām virsmām nekādi neiztikt, ieteicams izvēlēties baltas virsmas – uz tām taukainus traipus grūtāk saskatīt.
Līdzīga situācija ir ar grīdām. Uz lakotas grīdas ātri būs redzamas netīru apavu atstātās pēdas, putekļi, vissīkākā dzīvnieku spalva. Savukārt no spožām hromētām virsmām nepārtraukti jātīra izžuvušie ūdens pilieni. Protams, ar laiku nepārtrauktā tīrīšana un spodrināšana apnīk, un traipus izliekamies nemanām, taču tas nav risinājums.
2. Par daudz dekoru
Jums uzdāvināts kāds priekšmets, kas neiederas telpas interjerā, taču, lai izpatiktu dāvinātājam, jūs to novietojat goda vietā. Esat izgatavojuši kādu priekšmetu pats, un tam nav īsti piemērotas vietas? Grāmatplaukts šo priekšmetu novietošanai nav piemērotākā vieta kaut vai tāpēc, ka tas ātri vien būs pilns un izskatīsies pārbāzts.
Ko darīt? Mest ārā tomēr nevajag. Lietas, kas neiederas telpā, var salikt kastēs glabāšanai. Dažas lietas var atstāt, ar tām iekārtojot īpašu stūrīti. Pārējās, visticamāk, varēsiet izmantot, kad pārkārtosiet mājokli un mainīsiet tā interjeru.
3. Slieksnīši
Kas parasti ir vietā, kur jāsavieno divu telpu grīdas segumu savienojums? Pareizi – slieksnis! Tas ir arī durvju ailā starp istabām. Taču daudz praktiskāk ir izmantot, piemēram, atbilstīgu špakteļmasu. Slieksnis mūsdienās nešķiet nekas pievilcīgs, drīzāk lēts un nemoderns. Turklāt, ja slieksnis ir augsts, aiz tā var paklupt pašā nepiemērotākajā brīdī. Pie tā arī nemitīgi krājas smiltis un putekļi. Turklāt šāds slieksnis ir nepārvarams šķērslis mūsdienu sadzīves tehnikai – putekļsūcējam robotam.
4. Masīvas mēbeles
Savlaik šādas mēbeles liecināja par saimnieku turību un pamatīgumu skatījumā uz dzīvi un lietām. Tagad iecienītas ir funkcionālas mēbeles, kas rada gaisīguma un viegluma iespaidu.
Istabas iekārtas ar daudzām masīvām mēbelēm lai paliek pagātnei, kad izvēlējās pēc iespējas lielākus mājokļus, kuros tām pietika vietas. Bet nelielā pilsētas dzīvoklītī šādas mēbeles aizņem telpu, kas vajadzīga pašiem tā iemītniekiem.
5. Košs grīdas paklājs
Košs grīdas paklājs istabas vidū arī vairs nav modē. Protams, paklājveida segumi joprojām tiek izmantoti, jo tie grīdu padara mīkstu un siltu. Taču ideālā variantā šādi segumi nosedz visu grīdu, ir pieklusinātos pasteļtoņos. Bet mazi koši paklājiņi, turklāt ar kādu rakstu noteikti neiederas modernā mājoklī. Vienīgais to pienesums – putekļu uzkrāšana.
6. Linolejs
Lēts un praktisks, ekoloģisks materiāls. Jā, to viegli ieklāt un kopt. Bet – linoleju izgatavo no polivinilhlorīda, un sasilstot tas var kļūt par bīstamu vielu avotu, īpaši, ja uzklāts uz siltās grīdas. Šo segumu arī nevajadzētu izmantot telpās, kur mīt alerģiski cilvēki, ir mazi bērni, ir slikta ventilācija un pastāvīgi ir karsts.
7. Piekrauti plauktiņi
Nelieli plauktiņi šķiet ērtākā vieta, kur novietot ikdienā nevajadzīgās lietas. Taču tie ir telpas dekori, nevis vietas mantu glabāšanai. Lai kā arī jūs censtos tos sakārtot, pārkrauti tie tik un tā izskatās nevīžīgi. Mantas, kas jāglabā, labāk novietot slēgtos skapīšos vai noliktavā.
8. Sīka mozaīka
Sīku flīžu mozaīku izmanto vannasistabās un arī virtuvēs. Taču, ja izlemsiet tai par labu, mozaīkas nedrīkst būt par daudz. Lieli šādi laukumi izskatās pārāk raibi un uztrauc. Arī praktiskā puse nav tik vienkārša – ir ļoti daudz šuvju, kas flīzējot jāaizdara un vēlāk arī jātīra. Tikai iedomājieties, kādas šīs šuves izskatīsies, kad būs klātas ar taukiem un netīrumiem!
9. Maz kontaktligzdu, daudz vadu un pagarinātāju
Šāda aina ne tikai ir neglīta, tas arī ārkārtīgi nedroši! Jau plānojot remontu, jāizsver, cik daudz kontaktligzdu telpā vajadzīgs, jo lietojam ļoti daudz sadzīves tehnikas, turklāt jaudīgas. Katru šādu ierīci labāk ieslēgt atsevišķā kontaktligzdā, nevis kopējā pagarinātājā.
10. Viena krāsa interjerā
Iekārtojot mājokli, jāizvēlas dažādu krāsu salikums. Nevajadzētu pilnīgi visu telpu krāsot vienā krāsā, izvēloties tādas pašas krāsas mēbeles un dizaina priekšmetus. Lai arī kādu krāsu izvēlēsieties, ar laiku tā kļūs garlaicīga – skatienam nebūs, kur aizķerties. Turklāt koša krāsa ar laiku sāks kaitināt, un jūs nespēsiet atpūsties.