Publicitātes foto

10 galvenie ieguvumi no regulārām fiziskām aktivitātēm 2

Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes palīdz paaugstināt enerģijas līmeni un uzlabot garastāvokli. Kā arī sniedz ieguvumus veselībai, tostarp hronisku slimību riska samazināšanai. Ir daudz fizisko aktivitāšu veidu, piemēram, peldēšana, skriešana, pastaigas un dejošana.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Kāds vīrietis vajadzīgs katrā zodiaka zīmē dzimušai sievietei 8
Veselam
Slaida auguma noslēpums! 25 pārtikas produkti ar augstu olbaltumvielu un zemu tauku saturu 8
Kokteilis
Visums ir iekļāvis “melnajā sarakstā” četras Zodiaka zīmes! Uzzini, kurām zīmēm šonedēļ gaidāmi īpaši izaicinājumi
Lasīt citas ziņas

Ja regulāri nodarbosieties ar sporta aktivitāte, tad ievērosiet, ka jutīsieties mundārks, labāk izgulējies un dzīvespriecīgāks. Neizlaidiet treniņus, pat ne tad, ja Jums jādodas ciemos. Ieplānojiet treniņu citā dienā vai citā laikā. Sievietēm reizēm ir stipras menstruācijas, bet šādām situācijām ir radīti produkti kā mēnešreižu biksītes.

10 galvenie ieguvumi, kā regulāras fiziskās aktivitātes labvēlīgi ietekmē Jūsu ķermeni un smadzeņu darbību

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Sportošana var palīdzēt justies laimīgākiem

Ir pierādīts, ka sportošana uzlabo garastāvokli un mazina depresijas, trauksmes un stresa sajūtu. Interesanti, ka nav svarīgi, cik intensīvs ir treniņš, jo tas jau sniegs vēlamo rezultātu.

2. Nodarbības var palīdzēt samazināt svaru

Jūsu organisms tērē enerģiju trīs veidos:

  • sagremojot pārtiku;
  • vingrojot;
  • ķermeņa funkciju, piemēram, sirdsdarbības, smadzeņu un elpošanas, uzturēšanai.

Diētas laikā samazināts kaloriju patēriņš un samazinās vielmaiņas ātrums, kas var uz laiku aizkavēt svara zudumu. Gluži pretēji, ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes palielina vielmaiņas ātrumu, kas var sadedzināt vairāk kaloriju un palīdzēt samazināt svaru.

3. Vingrošana ir noderīga muskuļiem un kauliem

Tādas aktivitātes kā svarcelšana var stimulēt muskuļu veidošanos, ja tās tiek veiktas kopā ar atbilstošu olbaltumvielu uzņemšanu.

Tas ir tāpēc, ka vingrinājumi palīdz izdalīt hormonus, kas veicina muskuļu spēju absorbēt aminoskābes. Cilvēkiem novecojot, tie zaudē muskuļu masu un funkcijas, kas var palielināt traumu risku. Regulāras fiziskās aktivitātes ir ļoti svarīgas, lai samazinātu muskuļu zudumu un saglabātu spēku, paliekot vecākam.

4. Fiziskās aktivitātes var paaugstināt enerģijas līmeni

Kad vairāk kustaties, sirds sūknē vairāk asiņu, piegādājot vairāk skābekļa strādājošajiem muskuļiem. Regulāri vingrojot, sirds kļūst efektīvāka un prasmīgāka, pārvietojot skābekli asinīs, padarot muskuļus efektīvākus.

Reklāma
Reklāma

Laika gaitā šī treniņa rezultātā Jūsu plaušām ir mazāks pieprasījums, un, lai veiktu tās pašas darbības, ir nepieciešams mazāk enerģijas – tas ir viens no iemesliem, kādēļ enerģisku aktivitāšu laikā Jums retāk trūkst elpas.

5. Fiziskās aktivitātes var samazināt hronisku slimību risku

Regulāru fizisko aktivitāšu trūkums ir galvenais hronisku slimību cēlonis. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo jutību pret insulīnu, sirds veselību un ķermeņa imunitāti. Tās var arī samazināt asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Tāpēc ir ieteicamas veikt regulāras fiziskās aktivitātes, lai mazinātu vēdera tauku daudzumu un samazinātu dažādu slimību attīstības risku.

6. Fiziskās aktivitātes var palīdzēt ādas veselībai

Jūsu ādu var ietekmēt oksidatīvā stresa daudzums organismā. Oksidatīvais stress rodas tad, kad organisma antioksidantu aizsargspējas nespēj pilnībā novērst šūnu bojājumus, ko izraisa savienojumi, kurus sauc par brīvajiem radikāļiem.

Lai gan intensīvas un nogurdinošas fiziskās aktivitātes var veicināt oksidatīvo bojājumu rašanos, regulāra mērena fiziskā slodze patiesībā var palielināt dabisko antioksidantu. Tāpat fiziskie vingrinājumi var stimulēt asins plūsmu, kas var palīdzēt aizkavēt ādas novecošanās izpausmes.

7. Fiziskās aktivitātes var palīdzēt smadzeņu veselībai un atmiņai

Pirmkārt, tās palielina sirdsdarbību, kas veicina asins un skābekļa plūsmu uz smadzenēm. Tās var arī stimulēt hormonu ražošanu, kas veicina smadzeņu šūnu augšanu.

Ir pierādīts, ka fiziskās aktivitātes veicina hipokampa – smadzeņu daļas, kas ir būtiska atmiņai un mācībām, – palielināšanos, kas var palīdzēt uzlabot garīgās funkcijas pieaugušajiem.

8. Fiziskie vingrinājumi var palīdzēt atpūsties un uzlabot miega kvalitāti

Tiek uzskatīts, ka ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, kas notiek fiziskās slodzes laikā, uzlabo miega kvalitāti, jo naktī miega laikā tiek regulēta normāla ķermeņa temperatūra. Turklāt it īpaši gados vecāki cilvēki cīnās ar bezmiegu, tāpēc fiziskās aktivitātes var palīdzēt.

9. Fiziskās aktivitātes var mazināt sāpes

Lai gan hroniskas sāpes var būt nomācošas, fiziskās aktivitātes var palīdzēt tās mazināt. Patiesībā daudzus gadus ieteikums hronisku sāpju ārstēšanai bija atpūta un neaktīva darbība. Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka fiziskie vingrinājumi palīdz mazināt hroniskas sāpes.

10. Fiziskās aktivitātes var veicināt labāku seksuālo dzīvi

Ir pierādīts, ka fiziskie vingrinājumi veicina dzimumtieksmi. Regulāras fiziskās aktivitātes var stiprināt sirdi, uzlabot asinsriti, tonizēt muskuļus un uzlabot elastību, un tas viss var uzlabot seksuālo dzīvi.

Menstruāciju piltuves var būt lieliska izvēle aktīvām sievietēm. Atšķirībā no tamponiem tās nav jāmaina tik bieži, kas var būt izdevīgi, ja nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm ilgāku laiku. Turklāt menstruāciju piltuves netraucē, skrienot, nodarbojoties ar jogu vai dejojot.

Kopsavilkums

Fiziskie vingrinājumi sniedz neticamas priekšrocības, kas var uzlabot gandrīz visus Jūsu veselības aspektus. Ja katru nedēļu centīsieties veikt 150 līdz 300 minūtes vidēji intensīvas aktivitātes vai 75 minūtes intensīvas fiziskās aktivitātes, kas sadalītas pa visu nedēļu, Jūs sasniegsiet vēlamos nedēļas normu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.