Pirkstiņtehnika lieliem un maziem . Darinām oriģinālas kleitas! 0
Autore: GUNDEGA ZIEDIŅA
Man patīk gleznot, un mani iedvesmo krāsas. Lai kādu nodarbošanos izvēlos, vienmēr nākas izmantot krāsas. Tas laikam gluži vienkārši ir mans liktenis, un krāsu maģija pievelk! Savukārt, eksperimentējot ar glezniecības tehnikām, iespējams radīt oriģinālu mākslas darbu. Sieviešu un bērnu apģērbiem esmu iecienījusi zīda apgleznošanu pirkstiņtehnikā. Pozitīvi, ka ar šo gleznošanas paņēmienu var darboties ģimenes lokā kopā ar bērniem. Tā radīs daudz jautrības un jaunu skatienu uz gleznošanas iespējām!
Paņēmiena vēsture
Par šo veidu glezniecībā daudz netiek runāts, kaut gan tas radies XX gadsimta sākumā Itālijā. Tad mākslinieki gleznošanu ar rokām (neizmantojot otas) uzskatīja par daudz intīmāku pašizpausmes veidu. Mūsdienās tā aktuāla kļuvusi bērnu radošuma attīstībai vizuālās mākslas stundās, kā arī darbojoties ar savu atvasi ģimenes lokā.
Pamatideja šai nodarbei pavisam vienkārša – just krāsu, tās konsistenci, klājot ar roku pirkstiem uz dažādiem materiāliem: papīra, kartona vai auduma.
Ieteikumi vecākiem
• Izmantot gleznošanai paredzētās krāsas, bet tās var pagatavot arī paši! Ja darbojas ar pavisam maziem bērniem, ieteicamas t.s. ēdamās krāsas – dažādi pārtikas produkti (pudiņi, jogurti), jo mazie noteikti gribēs nogaršot.
• Recepte krāsas pagatavošanai: 4 tējkarotes cukura, pusglāze miltu un 2 glāzes auksta ūdens. Karsē uz lēnas uguns, līdz veidojas viendabīga masa, bet vārīt nevajag. Masu atdzesē, pēc tam pievieno pārtikas krāsvielas un iepilda trauciņos.
• Sākumā pietiks ar pamatkrāsām – zilu, sarkanu un dzeltenu.
• Lai radītu tekstūru un papildinātu zīmējumu, noder dažādi priekšmeti – švammītes, salmiņi, kociņi, kas vien ienāk prātā.
• Bērnam ieteicams uzlikt priekšautu, jo krāsa būs it visur!