Šekspīra kapavieta Sv. Trīsvienības baznīcā Stretfordā pie Eivonas.
Šekspīra kapavieta Sv. Trīsvienības baznīcā Stretfordā pie Eivonas.
Foto: Wikimedia Commons

Šekspīrs palicis bez galvas 0

Nesen veiktie Šekspīra kapavietas skenējumi apliecina kādas leģendas patiesumu: Stretfordas pie Eivonas Sv. Trīsvienības baznīcā apbedītajam bardam nav galvas, raksta livescience.com.

Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Lasīt citas ziņas

Visu laiku slavenākais dramaturgs turklāt nevis ievietots zārkā, bet gan ietīts audumā, un viņa kapavieta ir tikai aptuveni metru dziļa, pētnieki pauduši.

Šekspīrs nomira 1616. gada aprīlī, un viņa kapavieta jau gadsimtiem vienlīdz piesaista gan tūristus, gan arī pētniekus. Kāds antropologs, piemēram, izteicis vēlēšanos pārbaudīt, vai Šekspīra kaulos nav atrodamas marihuānas smēķēšanas pēdas. Tomēr barda kapu atvērt pagaidām nevienam nav ticis atļauts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kapu laupītājus gan šāds aizliegums nav apturējis. Leģenda, kas klejo pa Angliju jau kopš 19. gadsimta, liecina: 1794. gadā kapu aplaupītāju grupa kāda Frenka Čeimbersa vadībā uzlauzusi barda kapu un nozagusi viņa galvaskausu, kas vēlāk pārdots par 300 mārciņām (aptuveni 39 000 mārciņu vai 49 000 eiro mūsdienu naudā).

Cita leģenda vēsta, ka Šekspīra kaps ir 5,2 metrus dziļš, vēl kāda, – ka viņš apglabāts dzimtas kapos kopā ar citiem tuviniekiem. Līdz šim nebija lielu iespēju nevienu no šīm leģendām pārbaudīt, neiztraucējot slavenā dramaturga mieru, kā lūdz plāksnīte uz viņa kapa.

Izpētes vadītājs, Stafordšīras universitātes arheologs Kevins Kolls kopā ar kolēģiem kapa izpētei izmantoja īpašu radaru, kura viļņi atšķirīgi atstarojas no katra materiāla.

Radars atklāja, ka pavisam līdzās apbedīti pieci cilvēki – domājams, pats Šekspīrs un četri viņa tuvinieki, ieskaitot sievu Annu Heteveju. Savukārt Šekspīra apbedījumā vietā, kur būtu jāatrodas dramaturga galvai, konstatēts kastei līdzīgs veidojums.

Arheologi turpinās meklēt Šekspīra galvaskausu, taču šobrīd viņiem nav pat nojausmas, kur tas varētu atrasties.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.