Pasta darbiniekiem ir jābūt ļoti pacietīgiem, lai cilvēkiem krietnos gados izskaidrotu, piemēram, ko nozīmē “ar politiski nozīmīgu personu cieši saistīta persona”. Tāpat vecāku cilvēku var krietni sabiedēt anketā iekļautais teksts, ka par kļūdainas informācijas aizpildīšanu var nākties segt jebkādus zaudējumus.
Pasta darbiniekiem ir jābūt ļoti pacietīgiem, lai cilvēkiem krietnos gados izskaidrotu, piemēram, ko nozīmē “ar politiski nozīmīgu personu cieši saistīta persona”. Tāpat vecāku cilvēku var krietni sabiedēt anketā iekļautais teksts, ka par kļūdainas informācijas aizpildīšanu var nākties segt jebkādus zaudējumus.
Foto – Valdis Semjonovs

Pensionāri aizdomīgo personu skaitā 23

Nedabū pensiju, kamēr neatbild uz jautājumiem

Reklāma
Reklāma
Veselam
Kura zivs ir visvērtīgākā uzturam: 10 sugas, kas “laipni lūgtas” uz tava šķīvja
TV24
“Tie ir meli, johaidī! Sasēdināt jūs visus vilcienā!” Smiltēns un Šlesers tiešraidē sāk kliegt uz Čudaru
Veselam
Sāp kakls? Lai nekļūtu vēl sliktāk, izvairies no šo 6 produktu lietošanas uzturā, jo var palikt tikai sliktāk
Lasīt citas ziņas

Arī pensionāri, kuri saņem pensiju pastā, valsts ieskatā ir nokļuvuši aizdomīgo personu skaitā, ar kuru palīdzību iespējams legalizētnoziedzīgi iegūtu naudu. Anketa, ko pieprasa aizpildīt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums, pamatīgi samulsinājusi “Latvijas Pasta” klientus.

Likumdevējs kopš 2016. gada “Latvijas Pastu” ir pielīdzinājis finanšu iestādei, un tāpat kā banku klientiem arī pasta klientiem ir jāaizpilda speciāla anketa, kur personai jānorāda sava draudzīgā, ciešā vai radniecīgā saikne ar politiski nozīmīgu personu, kā arī tas, vai klients pats nav politiski nozīmīga persona. Šāds cilvēks tiek uzskatīts par paaugstināta riska personu, ņemot vērā tās ietekmi publiskajā sektorā, tādēļ tās finanšu darījumi esot jāuzrauga padziļināti. Kukuļošanu, krāpšanu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju īsteno ar saistītu personu – 
radinieku, laulāto, draugu un darījumu partneru – starpniecību, šādu skaidrojumu var izlasīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) mājas lapā internetā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Pasta darbiniece lika aizpildīt anketu, kurā tiek prasītas ziņas par patiesā labuma guvēju, kas ir konta īpašnieka konfidenciāla informācija, kā arī liek uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas var rasties “Latvijas Pastam”, ja anketa tiks aizpildīta kļūdaini un nepilnīgi. Pasts prasa apliecināt, ka pasta norēķinu sistēmas kontā esošie naudas līdzekļi nav iegūti noziedzīgā ceļā. Anketas sadaļā par patiesā labuma guvēju pasts aicina ierakstīt pensionāru vārdus, kaut gan es uzskatu, ka patiesā labuma guvēji nav viņi, bet gan pasts, kuram ir reģistrēti klienti. Savukārt pasts uzskata, ka labuma guvējs ir pensionārs, kuram tiek izmaksāta pensija,” raksta “LA” lasītāja.

“Šajā gadījumā jautājums anketā nav skaidri noformulēts un, manuprāt, pensionāri nevar uzņemties atbildību par visiem zaudējumiem, kādi varētu rasties šīs anketas nepareizas aizpildīšanas dēļ pasta klientiem vai trešajām personām, kā arī nevar atbildēt par naudas līdzekļiem. Pensionārs jau nevar zināt, kādi naudas līdzekļi tiek izmaksāti pensijās un kādā ceļā tie iegūti. To zina Latvijas valsts, un pensionāram nevar uzlikt par to atbildību. Man šķiet, ka “Latvijas Pasta” greizā izpratne par likumu ir novedusi pie tā, ka Ventspils 1. pasta nodaļā pensionārs nevar saņemt savu pensiju, bet invalīda pilnvarotā persona – 1. grupas invalīda kopšanas pabalstu,” tā “Latvijas Avīzes” redakcijai raksta divu pensionāru meita Indra, kura ir arī savas mātes invalīdes pilnvarotā persona.

Viņa norāda, ka pasta darbiniece nav varējusi nosaukt nevienu tiesību aktu par šādas anketas obligātu pieprasīšanu un naudas neizsniegšanu, ja anketa netiek aizpildīta.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.