Kāpēc sievietes sevi redz resnākas, nekā patiesībā ir 2
Tas ir pilnībā neapšaubāms fakts – dažkārt pat personiskais atspulgs spogulī, kas skaidri apliecina, ka nav ne mazāko aptaukošanās pazīmju, nespēj kliedēt to izkropļoto priekšstatu, ko sūta apziņa. Lai par to pārliecinātos un vienlaikus arī izprastu, kāpēc tas tā ir, pētnieki veica kādu savdabīgu eksperimentu, kura laikā brīvprātīgajiem vajadzēja savu kreiso roku novietot zem ekrāna un ar labo roku norādīt, kurā vietā atrodas tās locītavas, kauli un to sadures vietas.
Virs ekrāna uzstādītā kamera ierakstīja visas brīvprātīgo liecības un vēlāk tās izmantoja, lai salīdzinātu ar locekļu īstajiem parametriem. Izrādījās, tie cilvēki, kuri piedalījās eksperimentā, uzrādīja noslieci savus pirkstus uztvert īsākus, nekā tie patiesībā ir.
Turklāt – jo kāds pirksts atrodas tālāk no lielā pirksta, jo lielāka ir kļūdīšanās par tā garuma uztveri. Savukārt rokas platums uztverē izrādījās par 2/3 lielāks, nekā tas ir patiesībā. Turklāt tiem ļaudīm, kuri piedalījās eksperimentā, bija pietiekami precīzs priekšstats par savas rokas formu un parametriem, un viņi bez jebkādām grūtībām atrada tās fotogrāfiju citu līdzīgo uzņēmumu biežņā, kurā bija daudz attēlu ar izkropļotiem roku parametriem…
Kāds ir izskaidrojums? Tieši tā pagaidām nav. Vienkārši tā tas notiek, un viss.