Dabiskās dzemdībās zemāki riski 0

Pērn Rīgas Dzemdību namā tika pieņemtas 5716 dzemdības, kurās piedzima 5760 bērni jeb 31% no visiem Latvijas mazuļiem un 74% no Rīgas mazuļiem, aģentūru LETA informēja Dzemdību nama pārstāvis Imants Mozers.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Kokteilis
Kuras dāvanas īpaši nes laimi un labklājību? 4 padomi labām dāvanām
TV24
Ēķis: Tas ir ģēnijs, kurš izdomāja, ka Latvija būs dronu koalīcijas vadītāja. Bet… liela daļa šo dronu ir nederīgi 12
Lasīt citas ziņas

Tāpat kā valstī kopumā, arī Dzemdību namā pērn piedzimis mazāks bērnu skaits, piemēram, 2010.gadā tur piedzimuši 6236 mazuļi, 2009.gadā pasaulē nāca 6723 jaundzimušie, bet 2008.gadā – 7404.

Vērtējot pagājušā gada tendences, Mozers norāda, ka pērn gandrīz pusē no visām dzemdībām piedalījies kāds dzemdētājas tuvinieks, kas ir vairāk nekā iepriekš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar ķeizargriezienu atrisināto dzemdību īpatsvars pērn saglabājās 2010.gada līmenī – 24,4%, kas pārsniedz Pasaules Veselības organizācijas rekomendēto 15% līmeni, sacīja Rīgas Dzemdību nama galvenā ginekoloģe Dace Rezeberga. Ķeizargriezienu skaitu būtu nepieciešams samazināt tādēļ, ka jebkura operācija paaugstina pacienta veselības traucējumu risku, šajā gadījumā iespējama nopietna ietekme uz nākamo grūtniecību.

 

Ķeizargriezienu skaitu būtu nepieciešams samazināt tādēļ, ka jebkura operācija paaugstina pacienta veselības traucējumu risku, šajā gadījumā iespējama nopietna ietekme uz nākamo grūtniecību.

 

“Speciālisti ir apzinājuši tos gadījumus, kas šodien pie mums tiek atrisināti ar ķeizargriezienu, bet citās Eiropas valstīs bez ķirurģiskas iejaukšanās. Piemēram, pēc iepriekš veikta ķeizargrieziena apmēram puse sieviešu nākamajā reizē var dzemdēt pašas. Tos bērniņus, kas guļ ar galvu uz augšu, ultrasonogrāfijas kontrolē ir iespējams apgrozīt otrādi, atvieglojot iespēju tiem piedzimt bez ķirurģiskas iejaukšanās. Ķeizargriezienu skaita samazināšana paliek par vienu no būtiskākajiem uzdevumiem turpmākajiem gadiem,” uzskata Rezeberga.

Tāpat viens no pasaulē pieņemtajiem dzemdību palīdzības kvalitātes rādītājiem ir perinatālā mirstība, proti, nedzīvi dzimušo bērnu skaits grūtniecības laikā pēc 22 grūtniecības nedēļām un pirmajā dzīves nedēļā nomirušo bērnu skaits uz 1000 dzimušo bērnu. Kopējie Latvijas rādītāji perinatālajā mirstībā ir augstāki nekā vidēji Rietumeiropā – Latvijā pērn šis rādītājs bija 9,3%, savukārt Rīgas Dzemdību namā perinatālā mirstība bija zemāka – 5,7%, pastāstīja Rīgas Dzemdību nama galvenā neonataloģe Ilze Kreicberga.

Reklāma
Reklāma

Neskatoties uz nepietiekamu valsts finansējumu, Rīgas Dzemdību nams pērn arī ieguldīja līdzekļus attīstībā, uzlabojot infrastruktūru, atbalstot medicīnas personāla izglītību, kā arī iegādājoties tehnoloģijas, norāda ārstniecības iestāde.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.